Peter Bič Project učinili Priznanie

Nový seriál RTVS Priznanie, ktorý je voľným pokračovaním divácky úspešného seriálového hitu Hniezdo, má aj svoju titulnú pieseň. Rovnako, ako pri seriáli Hniezdo, je jej autorom hudobník Peter Bič. Pieseň, ktorú nahrala kapela Peter Bič Project, nesie rovnomenný názov Priznanie.

Seriál Priznanie, ktorý na obrazovkách RTVS budú môcť diváci sledovať už od 9. januára 2022, má hotovú aj svoju titulnú skladbu. Vznikla tak, že mi režisér Braňo Mišík zavolal, že má výborný scenár. Keď sme sa stretli a rozprával mi o novom príbehu, bolo to zvláštne, ale melódiu som mal hneď v hlave. Hneď v ten deň som to dal dokopy, poslal Vladovi Krauszovi a ten pripravil krásny text, opísal zrod piesne jej autor i spevák Peter Bič. Spev nahral aj so speváčkou kapely Peter Bič Project Viktóriou Vargovou.

Skladba s názvom Priznanie je zároveň súčasťou nového albumu Hlava kapely Peter Bič Project. Nachádza sa na ňom hneď dvakrát. Má pomalšiu verziu, ktorá je titulnou skladbou seriálu, i rýchlejšiu verziu. Keďže som o seriáli Priznanie veľa počul a videl som aj ukážky, môžem povedať, že diváci to budú mať radi. Je to napínavé, je tam tajomná zápletka a dobrí herci, prezradil Peter Bič.

Klip popretkávaný zábermi zo seriálu Priznanie bol nakrútený v kabaretnej atmosfére. S nápadom prišli samotní interpreti. Bol to náš návrh. Chceli sme, aby to bolo v takej inej atmosfére, pretože aj samotná pieseň má úplne inú atmosféru, ako ostatné na našom albume Hlava, povedal Peter Bič.

O seriáli Priznanie
Desaťdielny dramatický seriál Priznanie je voľným pokračovaním úspešného seriálu Hniezdo, vysielaného na obrazovkách RTVS začiatkom roku 2020. Jeho hlavné postavy končili v nádeji, že po všetkých dramatických udalostiach sa ich životy a vzťahy usporiadajú. No to, či sa tieto nádeje aj skutočne naplnia, ostalo otvorené. Problematická minulosť striehne na príležitosť znova preveriť väzby spoločenské, rodinné aj priateľské. A dezilúzie, aj subjektívne emócie môžu byť až tragicky deštrukčné. Popri, už divákom známej, rodine Važanovcov, ktorá si v pokračovaní ich osudov bude musieť prejsť novou osobnou drámou, vstupujú do seriálu Priznanie nové postavy, ktoré prinášajú, ako to v pôvodných seriáloch RTVS býva dobrým zvykom, aj zaujímavú spoločenskú tému. V Priznaní  je to problém masovej imigrácie, snaha utečencov z ohrozených krajín etablovať sa v novom prostredí s nádejou na nový život. Je to ťažká skúška ľudskej solidarity v zápase s prejavmi intolerancie. Príbeh Kristíny a Michala Važanovcov, prepojený s osudom Sýrčanky Lejly, má spoločný leitmotív – rodičovstvo. Lebo láska k dieťaťu a obeta v jej mene je tým najprirodzenejším ľudským citom, bez ohľadu na rozdiely zemepisné, náboženské či sociálne.