Peter Leto ide Cez prekážky

Multiinštrumentalista Peter Leto vydáva svoje prvé autorské EP Cez prekážky. Z albumu je už známa skladba Doliny a pieseň Viac. Obe skladby úspešne znejú z éterov niekoľkých slovenských rádií. Spolu s EP vychádza tretí singel Nečakám.

Základ pesničky vznikol ešte pár rokov dozadu, nahrával som si vtedy nejaké hudobné nápady do notebooku. Toto demo malo pracovný názov Fly. Mal som nahraté to rytmické škrkanie na gitarové struny, a časť refrénu s textom. Nakoniec sme namixovali koktejl šťavnatých hudobných ingrediencií a výsledok je pesnička Nečakám. Dlho som hľadal správne slová pre finálnu podobu textu, nakoniec to celé zapadlo dohromady. Má to pre mňa takú hrdinskú atmosféru. Cítil som, že z hudby ide odhodlanie, nová nádej, prísľub lepšej budúcnosti. Verím, že to tam počujete tiež, hovorí spevák.

EP prináša aj štvrtú skladbu s názvom Ešte raz. Inšpirovaná osemdesiatymi rokmi, v modernom šate, poslucháča ľahko zdvihne zo stoličky a to nielen svojim vibe-om, ale aj saxofónovým sólom, ktoré nahral utajený hosť – špičkový slovenský saxofonista a hudobník.