Peter Nagy ostáva večným optimistom

Legendárny Peter Nagy, autor a interpret nespočetného množstva kultových hitov,  prichádza s novou optimistickou piesňou Raz sa všetko vyrieši. Hudbu aj text k novinke, ktorá nesie podtitul Tup, Tup Song, napísal samotný spevák, ktorý ju označil za retro sound sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Novinka je predzvesťou nového albumu Petrolej, ktorý vyjde už o pár dní.

Túto pieseň som vybral ako prvú pieseň z nového albumu možno práve preto, že je optimistická. S muzikantami z mojej kapely aj s hosťami sme sa snažili, aby tie piesne zneli prirodzene bez veľkých digitálnych efektov. Môžem to pokojne nazvať retro sound, to mi je najbližšie, prezradil o novej piesni Peter Nagy.

Je to jeden zo šuplíkových nápadov. Väčšinou nerobím nič narýchlo A teraz to sadlo na túto dobu úplne. Naučil som si urobiť si pekný deň aj v zlých obdobiach. Nikto nemá čas, aby sme večne plakali. Človek by si mal uvedomiť, koľko zbytočného času venoval svojim nepriateľom. Nás to vyčerpáva a ich to teší. Ale nikto ti to neohodnotí, len my sa rýchlejšie priblížime k večnej dovolenke, ako spievam v tejto piesni. Lebo negatívne myslenie ničí všetko okolo. Optimizmus je ako fitnes, musíte denne trénovať, s úsmevom hovorí Peter Nagy. Paradoxne v kríze som mal čas dať doma dokopy nové demo štúdio, a nakúpiť si nové gitarové efekty, nové gitary a vytiahnuť staré nápady, na ktoré som roky nemal čas. My sme s kapelou stále chaoticky cestovali za prácou. Hráme dosť zážitkovo a preto sme dnes ako kvety v skleníku. Čakáme na publikum, na potlesk a na priame slnko, dopĺňa s túžbou v hlase Peter Nagy.

Novinku a album, z ktorého pochádza nahrala skupina Indigo v zostave Peter Nagy – spev, akustické gitary. vokály, Mišo Kovalčík – elektrické gitary, Marek Mečiar – klávesy, Ľuboš Ďurech, bass, fretless bass, Miro Okál– bicie, conga, perkusie. Ako hosť zahrala na bariton saxofon jazzová hviezda Erik Rothenstein.