Pod rozkvitnutú čerešňu s Dua Lipou

Britská popová kráľovná, držiteľka troch Grammy a siedmich Brit Awards, speváčka Dua Lipa, konečne ohlásila vydanie svojho tretieho štúdiového albumu. Vyjde 3. mája pod názvom Radical Optimism a bude obsahovať jedenásť piesní, vrátane euforickej klubovej skladby Houdini a nedávno vydaného singla Training Season.

Album Radical Optimism čerpá zo skúseností a objavovania seba samého. Čistá radosť z jasnosti v situáciách, ktorým sa predtým zdalo nemožné čeliť. Tvrdé lúčenie a vratké začiatky, ktoré predtým ničili vašu dušu, sa stávajú míľnikmi, kedy volíte optimizmus a v onom chaose sa učíte preplávať s gráciou, vyjadrila sa speváčka k vzniku netrpezlivo očakávanej novinky Radical Optimism. Nálada albumu má reflektovať rodný Londýn, so všetkou svojou úprimnosťou, sebavedomím a slobodou deväťdesiatkového Britpopu.

Predchádzajúci, platinou ovenčený album Future Nostalgia, upevnil pozíciu Dua Lipy ako nespochybniteľnej popovej hviezdy, ktorej nahrávky sa pravidelne pohybujú v prvých miestach hitparád. Nahrávka nominovaná na Grammy bola v roku 2021 najdlhšie sa držiacim titulom v TOP 10 prestížneho rebríčka Billboard 200.

Renáta Tomášová / Warner Music Slovakia