Posledná show Scorpions bude v Bratislave

Legendárna skupina Scorpions už o pár dní ovládne pódium na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Okrem najznámejších hitov potešia i premakanou scénou a energickou show. Rockeri sa na vystúpenie v Bratislave tešia. Slovenským fanúšikom posielajú pozdravy a tešia sa ako v rámci Crazy WorldTour odohrajú na Slovensku svoju poslednú show.

Dlho očakávaný koncert sa uskutoční už 20. novembra 2019 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na skladby Rock You LikeHurricane, Still Loving You, Send Mean Angel či Wind Of Change, ktoré sú mimoriadne obľúbené aj u mladšej generácie. Počas posledného koncertu v Košiciach, ktorý sa uskutočnil pred troma rokmi, kapela zaznamenala aj obrovský počet mladých fanúšikov Tešíme sa záujmu mladšieho publika. Myslím, že nás s mladou generáciou spojil internet a youtube. V dnešnej dobe majú mladí mnoho možností preskúmavať hudbu a zistiť, čo sa im páči. Dnešná hudba je trošku viac plastická, viac upravená technológiami, pričom muzika starších hudobníkov ako Rolling Stones, Aerosmith, Bon Jovi, Metallica, alebo aj naša, je viac hand made. Mladých tiež priťahuje hudba zložená a nahraná po starom. Tešíme sa, že máme šancu osloviť široké masy rockových fanúšikov. Je to fantastické vidieť na koncertoch zástupy mladých stáť v prvých radoch pod pódiom, vyjadril sa gitarista a zároveň jeden zo zakladateľov Scorpions Rudolf Schenker.

Posledný koncert legendárnej nemeckej kapely v Košiciach zožal mimoriadny úspech. Okrem obrovskej rockovej nálože návštevníci ocenili i premakanú scénu a krásne gesto kapely. Scorpíci si uctili Slovensko premietaním národnej vlajky na veľkých LED obrazovkách. Pre nás je veľmi dôležité nejakým spôsobom odlíšiť každé turné. Po hudobnej stránke to nie je až také jednoduché, predsa len máme show, ktorá trvá hodinu a pol. A keď sa fanúšikov pýtame, ktoré skladby by chceli počas koncertu počuť, vždy sa opakujú rovnaké piesne, ktoré u nich rezonujú najviac. Preto sa snažíme koncety odlíšiť scénou, pódiom, obrazovkami či svetelnou show. Pre rockovú show je však naozaj dôležitý ten pohon, čo je energia, ktorú do show vkladáme. Snažíme sa dať do toho najviac a vtedy cítime najväčšiu odozvu od publika a záleží nám na tom aby si publikum povedalo áno, bola to dobrá rocková show, prezradil Schenker. Na Crazy WorldTour sa návštevníci môžu tešiť na mutimediálnu show, zaznejú všetky obľúbené skladby a v Bratislave sa prvýkrát predstaví náš nový bubeník Mikkey Dee z Motörhead, ktorý je s nami už tretí rok. Bude to veľmi silná show, doplnil Matthias Jabbs, sólový gitarista kapely. Či sa počas koncertu na scéne opäť objavia aj symboly našej krajiny zatiaľ ostáva pod rúškom tajomstva.

Rockoví nadšenci už odpočítavajú dni, kedy sa legendárna skupina opäť predstaví slovenskému publiku. Rád by som Vás všetkých pozval na novembrovú show Scorpions v Bratislave, bude to naša posledná show, poriadne to spolu rozbalíme, odkázal Slovákom Matthias Jabbs. Slovensko, milujeme Vás, prevalcujeme vás ako hurikán! Buďte tam! Tešíme sa na vás, doplnil Rudolf Schenker.