Radůza predstavila Muža s bielym psom

Česká pesničkárka Radůza vydala album Muž s bílým psem, ktorý venovala všetkým autorom trampských pesničiek a indiánskych príbehov a svojim rodičom, ktorí ju zasvätili do lásky k trampingu. Album obsahuje nielen šestnásť nových piesní, ale i knihu s indiánskou tematikou, ktorú pesničkárka napísala v tlačenej forme i vo forme audioknihy, ktorú načítal František Segrado. Súčasťou projektu, ktorý zhodou náhod vychádza v roku, kedy sa oslavuje 100 rokov českého trampingu, je i spevníček s textami piesní a akordickými značkami.

Rovnako ako pri svojom titule z roku 2015 Marathon, příběh běžce spojila Radůza aj pri albume Muž s bílým psem niekoľko svojich talentov a napísala novelu tvoriacu dejovú líniu, ktorú rozvinula v pesničkách na samostatnom albume. Vznikol tak útvar, ktorý samotná pesničkárka nazvala chansonetto a k aktuálnej novinke uviedla: Spomínala som na to, ako sme s rodičmi jazdievali trampovať, či už do osady na Berounku, alebo na chatu kdesi v Krušných horách. Spomenula som si, koľko večerov sme strávili spievaním pri táboráku a koľko pekných chvíľ sme pri tom zažili. A zrazu som zatúžila prispieť svojou troškou do mlynu a rozhodla som sa napísať album piesní, ktoré by sa dali spievať pri ohni.

K spolupráci si Radůza prizvala okrem svojich stálych spoluhráčov Josefa Štěpánka a Miloša Dvořáčka i ďalších muzikantov, napríklad tohtoročného držiteľa ceny Anděl v kategórii jazz Jaromíra Honzáka, a tiež Jana Steindörfera či Alexandra Yasinského. Radůza zaradila nové piesne do koncertného programu, s ktorým od septembra vyrazila po českých a moravských mestách.