Robo Šimko a Massriot predstavujú cover

Kým kapely a interpreti bombardujú leto letnými pohodovými hitmi, Robo Šimko a kapela Massriot siahli po cover verzii známeho hitu Just Like This od The Chainsmokers Something & Coldplay. Prečo sa tak v kapele Massriot rozhodli a kedy, nám prezradil spevák Robo Šimko: Nápad na covery prišiel ešte v zime, keď sme si všimli súťaž MTV Cover Of The Month. Skúsili sme to a zistili, že nás to celkom baví, tak sme pokračovali 6 mesiacov, natočili sme šesť piesní. V súťaži bola vybraná pieseň, následne sme ju prerobili a dali von. U divákov sme mali celkom úspech, dvakrát sme sa umiestnili na druhom mieste v TOP 10 sme boli stále. Neskôr sme si ale povedali, že budeme prerábať veci, ktoré si vyberieme my sami, sadli sme si nad to a vybrali pár piesní, medzi ktorými bola aj práve táto, objasňuje situáciu okolo vzniku cover verzie a videoklipu k nej Robo Šimko.

Robo s kapelou má samozrejme množstvo hudobných aktivít, tak sa príprava a realizácia trochu natiahla, ale napokon sa dielo podarilo a k pesničke vznikol rovno videoklip. Robo Šimko totiž prezrádza na svoje okolie: Podobné veci vieme stihnúť aj za 3 dni, keď ich dopredu pripravíme. Sme perfektná partia, ktorá keď niečo začne, tak na tom makajú všetci a všetok voľný čas ide do toho. Úlohy sú rozdelené, niekto maká, iný nahráva, rozmýšľa, píše, posiela nápady a realizujeme to všetci spoločne.

Scenár, réžiu i samotné nakrúcanie videoklipu si pod taktovku vzal, podľa speváka, renomovaný team s názvom Massriot. Nápad dali dokopy všetci pri spoločnom brainstormingu. Veľmi však kapele pomohli priatelia Gabino a Slávka Silvayovci zo skupiny Silband, ktorí sa naozaj zúčastnili na všetkej práci, ktorá okolo tohto klipu bola.

Natáčali sme pri obci Jovice, je to malinká, ale krásna obec, kúsok od Rožňavy, kde polovica kapely Massriot normálne žije, opisuje prostredie, ktoré diváci v klipe uvidia opäť spevák Robo Šimko a pokračuje: Gabino Silvay – náš priateľ, ktorý nám to točil, dostal počas natáčania slabší úpal. Na pľaci nebol ani kúsok tieňa a teplota sa vyšplhala niekde tesne pod 40-tku. V tieni bolo 36, ale my sme v tieni neboli. Ostatní sme to neviem ani ako ustáli bez ujmy.

Momentálne sú všetky covery nahraté a aj na kamere, v súťaží už pokračovať Massriot nebude na MTV, hoci to pre kapelu bola milá skúsenosť, chalani si povedali, že stačilo. Dokonca sme priamo z centrály MTV dostali povzbudzujúci email, že sa im naša práca páči a držia nám palce. Teraz sa už naplno venujeme nahrávaniu nášho nového albumu Niečo sa deje, ktorý by mal vyjsť už túto jeseň, v magický dátum piatok 13. októbra.