Dara je famózna: Jeden lepší klip za druhým

Zdroj foto: Dara Rolins Facebook

Je jedno, aká je doba, vždy platí jedno: my sestry, šiesty zmysel máme. Dara Rolins je v poriadnom švungu. Vo veľmi krátkom čase zverejnila dva fantastické videoklipy. Pred pár dňami nádherná spomienka na leto prostredníctvom piesne Svitá.

Aktuálna novinka má názov Sestry a pochádza z albumu ETC. Z textu je zrejme, že text je venovaný Darinej sestre Jane, ktorá sa starala o jej kariéru od momentu, keď sa dve mladé dievčatá presťahovali do Prahy (po vydaní albumu Keby som bola princezná Arabela, po ktorom následne vyšiel československý album Darinka), až do deväťdesiatych rokov, kedy sa z Dariny Rolincovej stala Dara Rolins a začala nahrávať a produkovať v zahraničí. A hoci sa následne ich intenzívna spolupráca utlmila, nikdy úplne neustala.

Videoklip k piesni je fantastický. Tvorivému tímu sa podarilo spojiť dohromady dávnu minulosť, detstvo, súčasnosť i budúcnosť. Nákladná projekcia je výnimočná tým a historická časť spĺňa atribúty veľkolepej filmovej projekcie, čo muselo byť mimoriadne nákladné.

Zábery z detstva (domnievam, že nie sú reálne, ale točené na zákazku) pripomínajú dve nádherné dievčatá, ale tiež ich otec. Týmto práve Dara akoby vzdala hold svojmu nebohému otcovi. Je to ten najlepší spôsob, aký umelec dokáže. Fantastické. Tieto momenty pripomínajú premietanie zo starej premietačky, čo zvyšuje ich emotívnosť.

V súčasnosti môžeme vidieť Darine súčasné sestry – tanečnice a v budúcnosti sa práve objavuje hosťujúca Laris Diam, ktorej hlas nový singel Dary Rolins dopĺňa. Veľkolepé, prekvapivé, famózne po každej stránke, presne tak, ako Dara Rolins vždy bola – jedinečná a dokonalá.

Už zajtra, 28. novembra si môžete Daru Rolins vychutnať v bratislavskom Atelieri Babylon, kde vystúpi na exkluzívnom koncerte s kapelou Sexy Dancers, ktorá je na scéne 30 rokov (1988) a dvadsať rokov už prešlo od ich dnes už kultového albumu Butcher’s On The Road s rovnako legendárnym hitom Slim Jim.

Pavol Božík