Rozprávka Mateja Smutného

Spevák a hudobník Matej Smutný vydal singel Fairytale. Novinku nahrával čiastočne na Slovensku a čiastočne na Malte. Nikdy som za letenku nedal toľko peňazí, ako v tejto dobe, kedy sa cestuje veľmi ťažko, dodáva napokon spokojne spevák.

Matej Smutný na seba výrazne upozornil minulý rok počas jesene, keď zverejnil debutový singel Psycho Love. Pieseň mu vyniesla zmluvu s medzinárodným vydavateľstvom Warner Music. Na prelome rokov už pesnička bodovala v éteri na oboch stranách rieky Moravy.

Matej Smutný začínal ako bubeník, hre na bicie sa venuje od šiestich rokov. Vyštudoval tiež klasickú hudbu, ktorú vyučuje na konzervatóriu v Žiline. V novinke Fairytale sa vyznáva z pocitov, ktoré mu prináša písanie popových pesničiek. Popoví muzikanti a speváci sa často stretávajú s nepochopením. Jazzoví alebo klasicky školení hudobníci ako ja si obvykle myslia, že je jednoduché napísať obyčajnú pieseň a dostať ju medzi ľudí. Opak je však pravdou, hovorí spevák. Zároveň sa v skladbe priznáva, ako zložité je opustiť miesto za bicou súpravou a postaviť sa pred mikrofón: Je pochopiteľne úplne iné sa pozerať na kapelu cez rameno alebo cez bubny. Priznávam, že mi to niekedy chýba, ale postupne si zvykám. A práve o tom je klip k Fairytale.