Ščevlíková & Zajaček budú krstiť

Ona – speváčka. On – gitarista. Oni – sedem rokov hudobného dozrievania na jednom pódiu. Katarína Ščevlíková a Peter Zajaček spoločne vytvorili zaujímavú akustickú fúziu jazzu, funky, bluesu a reggae – a po dlhej odmlke vydávajú debutový album s názvom Feel It. Pokrstia ho už 10. mája v bratislavskom Satori Stage spolu so špeciálnym hosťom.

Piesne z albumu Feel It dokumentujú začiatky, rozbeh, vzlet a turbulencie ľudskej rôznorodosti v rámci hudobného spojenia dvoch nejednoduchých duší, ktoré komunikujú rovnakým jazykom. Neprehliadnuteľná speváčka Katka Ščevlíková na albume prejavila okrem unikátneho spevu aj textársky talent, ktorý vynikajúco dopĺňa gitarista Peter Zajaček, a to experimentálnou a zároveň hrejivo-pesničkárskou akustickou gitarou.

Peter Zajaček bol k hudbe vedený od detstva a v multiinštrumentálne orientovanej rodinnej atmosfére sa jeho vášňou stala práve hra na gitaru. Aktuálne aktívne koncertuje v kapelách Medial Banana, A’conto či s členmi bývalého Mango Molas – Lopezom a Tonom Zajačkom, ďalej s Tamášom Beliczom a ďalšími hudobníkmi. Popri tom ešte stíha bubnovať v kapele Without Strings, kde okrem iného pôsobí ako výrazný aranžérsky element.

Katka Ščevlíková je speváčka s nápadným účesom a s neobvyklým rockovo – jazzovo – soulovým zafarbením hlasu, s úprimným pódiovým prejavom, plným spontánnosti a hravosti, ktorým zaujme od prvého momentu a núti vás počúvať až do konca. Okrem rock’n’rollu miluje aj intímnejšiu hudbu – jazz, indie, soul a folk.

Na albume nájdete hostí ako Martin Ďurdina, Tono Zajaček, Daniel Urban či Poky zo skupiny Medial Banana. Koncert spojený s krstom albumu sa bude konať 10. mája v bratislavskom Satori Stage. Doplní ho aj debutové vystúpenie M.U.S – projekt speváčky a skladateľky Michaely Husárovej. Jej tvorba kombinuje pop s prvkami soulu, R’n’B a jazzu.