Sláva je najhoršia droga

Mladý český raper Grey256 na horúcej novinke Sláva nejhorší droga znova dokazuje, že patrí medzi najväčšie talenty českej hiphopovej scény. Na vzniku albumu sa podieľalo niekoľko hostí. Na nahrávkach ho podporujú Dorian a Psycho Rhyme, s ktorými už spolupracoval v minulosti, a tiež Neno a Koukr zo zostavy Black Sheep Cartel.

Jeho hviezda naplno zažiarila na konci roku 2019, keď ešte ako Grey vydal singel LaLaLa. Skladba má iba na Spotify štyri a pol milióna prehratí a trvalo sa objavuje v prehľadoch najstreamovanejších nahrávok dodnes. Z neznámeho mladíka sa doslova cez noc stala celebrita rappovej komunity v Čechách.

Debut Mladej Hladovej sa minulý rok v marci ihneď zaradil medzi najpredávanejšie albumy v Čechách, kde súperil s albumami Viktora Sheena, Kontrafakt a Nik Tenda. Greyov úspech si všimli dokonca aj za oceánom. Americkej popovej dvojke s názvom Grey sa nepáčilo, že používa rovnaký pseudonym a hrozila žalobou. A nakoľko súdny spor s hudobníkmi nominovanými na Grammy nebol v rapperovom záujme, zrodil sa Grey256.