Som horár

Mladého speváka a skladateľa Tomeho mnohí zaregistrovali ako finalistu top 20 Československej Superstar 2020 s rebelujúcim prejavom a ostrou gitarou, no aktuálnym singlom v pomalom rytme reggae a svojským frázovaním predstavuje novú tvár. Skladba svojím posolstvom zanecháva poslucháča v strehu až do posledných tónov.

Nikdy by mi nenapadlo, že napíšem presne takýto typ skladby, pomalý veselý song ladený do reggae o mojom psovi. V skúšobni bol vtedy s nami aj Eso, môj pes, ktorý ležal na gauči oproti nám a v momente, keď som začal hrať pomalý reggae rytmus na gitare, vzišla téma – som horár, svojho psa mám rád, spomína Tome.

Prvotným opisom spevákovho vzťahu k prírode a jeho malému štvornohému priateľovi sa pretavilo do hlavného posolstva piesne, aby sme si užívali momenty, keď môžeme byť v prírode odpútaní od mestského ruchu a dennodenných starostí, len vstrebávať nádherný kľud a kochať sa našou krásnou prírodou.

Myslím, že táto skladba je v našej tvorbe skôr výnimkou. Venujeme sa energickému rock’n’rollu, ktorý zahŕňa rýchle tempo a tvrdé elektrické gitary. Aj preto si myslím, že je táto skladba výnimočná a dodáva našej tvorbe trochu inú atmosféru, uzatvára spevák.