Speváčka Dasha víta Vianoce piesňou

Dasha (Foto: Michaela Dzurna)

Česká speváčka Dasha víta tohtoročné Vianoce s piesňou Co přát si víc, ktorá vznikla k novému českému filmu Přání k mání (na Slovensku distribuovaného pod názvom Tri želania). Skladba sprevádza záverečné titulky filmu a aktuálne vychádza ako singel v digitálnej podobe. Hudbu piesne zložil David Solař, text je dielom Ester Brožovej. Vydanie singla sprevádza aj videoklip.

Videoklip a singel Co přát si víc i film Přání k mání majú neodolateľnú vianočnú atmosféru a vyšli spoločne v prvom adventnom týždni. Dej filmu, ktorý mal v kinách premiéru 7. decembra, sa odohráva v období adventu a vrcholí priamo na Štedrý deň.

Dashu v piesni sprevádza len sláčikové kvarteto a klavír, okrem témy Vianoc nadväzuje skladba na film aj svojím názvom. Hrdina vianočného príbehu dostane od kúzelného deduška jedno prianie a nevie, čo si s ním počať. V hlavných úlohách sa predstavujú Jitka Čvančarová, Martin Myšička a Filip Antonio.

Film Přání k maní produkovala Česká televízia, do kín ho uvádza Bontonfilm. Singel Co přát si víc vydáva v digitálnom formáte Supraphon, ktorý v novembri taktiež vydal Dashin album Konečně.