Stranger Things zamiešal rebríčkami

Kate Bush

Koncom mája sa na Netflixe exkluzívne objavilo prvých sedem dielov štvrtej série populárneho seriálu Stranger Things. Očakávania boli obrovské a predpokladaný záujem divákov veľký. Čo ale uvedenie prvej časti novej rady spôsobí s hudobnými rebríčkami, tušil len málokto.

Obľuba seriálu do hitparád po celom svete vystrelila pieseň Kate Bush z roku 1985. Slávna skladba Running Up That Hill z platne Hounds Of Love sa vďaka Stranger Things dostala k novej generácii poslucháčov a tí ju okamžite prijali za svoju. Má to na svedomí obrovský vplyv samotného seriálu a všadeprítomná nostalgia po osemdesiatych rokoch, ale aj nadčasovosť brutálne pravdivej a bolestne zmysluplnej piesne, ktorá patrí k najslávnejším nahrávkam britskej speváčky. Pieseň sa okamžite vrátila do prvých desiatok hitparád hranosti po celom svete.

Speváčka Kate Bush zverejnila na svojej stránke nadšený odkaz: Možno ste už počuli, že na Netflixe bola nedávno odvysielaná prvá časť fantastickej, napínavej novej série Stranger Things, ktorá obsahuje pieseň Running Up That Hill. Mladí fanúšikovia tento film milujú a tým dostala moja pieseň úplne nový nádych a vďaka tomu sa skladba dostala po celom svete znovu do hitparád.