Tata Bojs rovno do obývačky

Na Tata Bojs sa dalo vždy spoľahnúť a nič sa nemení ani počas tejto doby. Hoci kapela musela odložiť plánované turné k vrelo prijatej albumovej novinke Jedna nula na jeseň tohto roka, spojí sa s fanúšikmi zatiaľ aspoň virtuálne prostredníctvom krstu Jedna nula OnLive. Práve tak totiž znie podtitul špeciálneho online koncertu, ktorý sa uskutoční 21. februára v Airship Online Štúdiu DOX+ a bude v mnohom výnimočný.

Reakcie fanúšikov na album Jedna nula nás milo prekvapili. V podstate to boli oni, kto nás priviedol k rozhodnutiu urobiť druhý živý stream v tejto divnej pandemickej dobe, keďže sa dožadovali živého prevedenia pesničiek. Prvý OnLive koncert sa uskutočnil v máji z Divadla v Celetnej, bol to akustický koncert a bol špecifický tým, že sme divákov obrazne povedané posadili do sedadiel v divadle a mohli sme s nimi živo komunikovať. Tentokrát ale chystáme náš klasický veľký rokenrol s hosťami a špeciálne upravenou scénou v sále DOX+ a tento koncert nebude mať na rozdiel od Celetnej benefičný presah. I keď vlastne, ako sa to vezme. Mohla by to byť benefícia za záchranu zachovania Tata Bojs, smeje sa frontman Tata Bojs Milan Cais a ďalej poodkrýva ideu plánovaného OnLive koncertu: Koncert vnímame ako malú náplasť za presunutý marcový koncert v O2 Universum, ktorý mal zakončiť celé turné a mal byť pražským krstom albumu Jedna nula. Tak to pokrstíme aspoň takto.

Ako je u Tatáčov zvykom, koncert a krst novinky Jedna nula sa bude v mnohom líšiť od klasických livestreamov tak, ako ich poznáme. Diváci navyše dostanú počas prenosu unikátnu možnosť sledovať celé dianie na koncerte, vrátane toho, čo sa obvykle deje v zákulisí. Scéna bude situovaná do kruhu pomocou takých špeciálnych veží. Do takto vymedzeného priestoru sústredíme celú pozornosť a zároveň priznáme prítomnosť a ukážeme prácu všetkých našich spolupracovníkov. Koncerty i kultúra, to nie sú len ľudia na pódiu, ale je to celý tím, bez ktorého by sa žiadna akcia nemohla uskutočniť a my ich všetkých chceme tentokrát vtiahnuť pekne do diania na scéne. Stanú sa spoločne s nami aktérmi i divákmi zároveň. Pomyselným stredobodom scény bude obria diskoguľa symbolizujúca pre všetkých účinkujúcich v kruhu diváka a poslucháča. K nej sa upiera všetka pozornosť, vysvetľuje Milan Cais.