The Killers sú späť

Americká kapela The Killers patrí dlhé roky medzi tie najobľúbenejšie rockové kapely na svete. Štvorica z Las Vegas má na konte také hity, ako napríklad pieseň Somebody Told Me, When You Were Young, Human, Spaceman a ďalšie. Zatiaľ posledný štúdiový album Battle Born vydala kapela v roku 2012. O rok neskôr fanúšikom predstavili kolekciu svojich najväčších hitov a charizmatický frontman Brandon Flowers, ako aj ostatní členovia kapely, sa následne začali venovať sólovým projektom. Dlhých päť rokov ticha je však konečne na konci a The Killers prichádzajú s novým albumom, ktorý dostal veľavravný názov Wonderful Wonderful.

V poradí piaty štúdiový album Wonderful Wonderful je dostupný na CD, LP a samozrejme tiež digitálne. Štandardná verzia bude obsahovať 10 trackov, deluxe verzia ponúkne dva remixy a bonusový song naviac. Na mimoriadne očakávanej platni spolupracovali The Killers s poprednými producentmi a kolegami z hudobnej brandže, medzi ktorými nechýbali napríklad Ryan Tedder z OneRepublic, Brian Eno či Jacknife Lee, ktorého kapele odporučil sám Bono z U2. Fanúšikovia sa teda rozhodne majú na čo tešiť.

Novinka bude podľa slov kapely ich zatiaľ najexperimentálnejším albumom, čo potvrdil aj pilotný singel The Man. The Killers v nej takmer odhodili gitary a predstavujú pre kapelu nezvyčajný funky tanečný zvuk, v ktorom hudobne zdatnejší môžu počuť aj sample songu Spirit Of The Boogie z repertoáru Kool & The Gang či Fame od Davida Bowieho. Koncom júla bol zverejnený druhý singel – energická, post- punková pieseň Run For Cover, ktorá sa venuje téme domáceho násilia.

Ďalšími ochutnávkami z albumu Wonderful Wonderful sa stali rovnomenná pieseň a tiež mimoriadne emotívna skladba Some Kind Of Love, v ktorej môžeme v úlohe vokalistov počuť aj malých synov frontmana Brandona Flowersa. Je to naozaj silné. Keď som tú pieseň prvýkrát pustil svojej žene, rozplakala sa. Ale som na ňu hrdý, dodáva k piesni Flowers.

Celkovo je album Wonderful Wonderful veľmi autentický, čo sám spevák potvrdil v jednom z rozhovorov: V textoch na tejto platni som sa odhalil úplne najviac. Pozerám sa v nich do zrkadla a veľa som čerpal z mojich osobných zážitkov a skúseností. Spievam o mojom vlastnom živote a rodine, a to je pre mňa niečo celkom nové. Dôkazom toho je aj song Rut, v ktorom Brandon vyjadruje podporu svojej manželke, ktorá bojuje s posttraumatickou stresovou poruchou.