Thom Artway zbieral nápady na nový album na Sumatre

Mladý český pesničkár Thom Artway, dvojnásobný držiteľ Ceny Anděl, vydal druhý album s názvom All I Know.  Po intímnej debutovej nahrávke Hedgehog predstavuje novinka posun k energickejším a zvukovo bohatším skladbám.

Oproti prvotine Hedgehog je novinka rýchlejšia a objavuje sa na nej viac elektroniky a elektrických gitár.  Prvé nahrávky sa rodili ďaleko od domova. Spevák priznáva, že prvé nápady na nové piesne prišli už začiatkom roku 2017, kedy si z dvanásťdňovej dovolenky na Sumatre priniesol základ na tri nové piesne. Zvyšok piesní vznikal ďalšieho pol roka už na domácej pôde.

Hosťami na albume sú speváčka Lenny, Roman Vícha a Michal Šupák. Operný vokál v poslednej piesni patrí Kataríne Gbelcovej a jednu pieseň ozdobila svojim violoncelom Terezia Kovalová. Album produkoval Lukáš Chromek s výnimkou jednej skladby, ktorá vznikla v produkcii Ondřeja Turtáka.

Thom Artway priznáva, že jeho hlavným cieľom bola pesnička ako taká a pre album nevymýšľal jednotný prvok. Piesne skladal a nahrával tak, ako išiel čas, bez konkrétnej jasnej formy. Za dva roky od predchádzajúcej nahrávky sa podľa spevákových slov v jeho živote udiali veci, ktoré ho inšpirovali k napísaniu jedenástich nových piesní.

Nové piesne predstaví na turné po českých mestách a neskôr v novembri a decembri vo Veľkej Británii a Škótsku. Ako jediný český interpret sa predstavil na festivale Sziget 2018. Thom Artway – vlastným menom Tomáš Maček – sa dostal do povedomia v Čechách a na Slovensku piesňou I Have No Inspiration. Angažuje sa v podpore záchrany spevavých vtákov v Ázii –  pieseň High Above The Trees sa stala titulnou piesňou kampane projektu Silent Forest.