Tomáš Hának je zombie Mozart

Skupina Wohnout natočila videoklip k piesni Mozart, v ktorom hlavnú úlohu hrá herec Tomáš Hanák. Svetoznámy skladateľ vystupuje v klipe ako zombie. Réžie klipu sa ujal Michal Skořepa, rovnako ako pri ďalších videoklipoch z posledného albumu HUH! (CD / LP).

Keby Amadeus Mozart tušil, že sa o niekoľko storočí neskôr preberie do doby, keď sa hudobné nástroje zapájajú do elektrického prúdu, zrejme by nevedel, čo to taký elektrický prúd vôbec je… a následne by sa zo zvuku moderných nástrojov zbláznil. Ten náš Amadeus ale zvuku gitár prepadol. Dokonca založil kapelu. A vybral si k tomu našu partiu, ktorá už nenaháňa speváka na inzerát, ale hudobných hrdinov minulých storočí, uvádza pieseň Jan Homola.

Videoklip sa točil dva dni. Po záberoch z legendárneho pražského punkového hudobného klubu 007, sa produkčný tím presunul na nočné natáčanie do Moravského zemského múzea, ktoré vlastní kostry nielen mamutov. Do videoklipu bolo zapojených niekoľko kamarátov, zahrala si v ňom aj tanečná skupina, ktorá bežne tancuje barokové a secesné predstavenia na zámkoch. Samozrejme sa vo videu objaví celá kapela Wohnout a hlavne herec Tomáš Hanák, ktorý kývol na úlohu zombie Mozarta.