TopFest privíta Bullet For My Valentine

Bullet For My Valentine vystúpia na TopFeste na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom

Festival TopFest oslavuje 20 rokov. Pri tejto príležitosti sa vracia na svoju domovskú pôdu – na Zelenú vodu v Novom Meste nad Váhom. Pre fanúšikov pripravil od 30. júna do 1. júla silný program. Festival bude mať tri pódiá, na ktorých odpáli melodický metalcore headliner z Veľkej Británie Bullet For My Valentine, kanadské rockové trio Danko Jones či Kiss Forever Band z Maďarska.

Jubileum oslávime dvoma zahraničným menami. Kapelou Danko Jones a headlinerom Bullet For My Valentine. Nezabudnite, že pravý TopFest je na Zelenej vode. Aj napriek veľkým problémom, ktorým momentálne čelíme, veríme, že všetko dobre dopadne a budeme sa spolu baviť tak, ako po minulé roky, vyhlásil organizátor Dušan Drobný.

Skupina Bullet For My Valentine pochádza z južného Walesu a vznikla v roku 1998. Pôvodne hrala coververzie skladieb skupín MetallicaNirvana. Kapela sa postupne dopracovala k vlastnému hudobnému štýlu. Waleskí metalisti sa stali jednou z najväčších metalových kapiel, predali vyše 3 milióny albumov po celom svete a definovali britský metalcore s ich dnes už klasickým debutom The Poison.

Okrem nich sa fanúšikovia môžu tešiť na kanadské rockové hudobné trio založené v Toronte v roku 1996, ktoré je pomenované po spevákovi a gitaristovi Dankovi Jonesovi. Na festivale zahrajú aj kapely Hex, Heľenine oči, Slobodná Európa, StresPez, Smola a Hrušky, Signum Regis, Stercore či AYA. Z Česka sa predstavia populárni Mirai, rocková Doga či Alkehol. Z Maďarska pricestujú a skvelú show odpália Kiss Forever Band a bebude chýbať ani DJ, ktorý bude návštevníkov zabávať do skorého rána.