Adam Ďurica je bezdomovec

Autor foto: Helena Zverinová / Zdroj foto: Propaganda House

Adam Ďurica predstavuje nový singel Navzájom, ku ktorému nakrútil originálny videoklip. Pesnička je o tom, ako sa všetko dá zvládnuť, pokiaľ máme pri sebe blízku dušu. Autorom hudby je samotný spevák, text napísal Vlado Kraus. Klip je o dvoch bezdomovcoch, ktorí spolu prežívajú neľahké časy a navzájom si pomáhajú. Nakrúcalo sa v Prahe, na miestach, kde sa zdržiavajú bezdomovci. Zúfalú dvojicu si zahrali českí herci Karel Zima a Hanka Sršňová.

So spoluprácou na klipe som veľmi spokojný, pretože už po tretíkrát som si pre môj klip vybral režiséra Ondřeja Urbanca. Predtým sme spolu urobili klipy Spolu a Dovtedy, ktoré sú perfektné po technickej stránke a ľudia si ich radi púšťajú. Ondřej je veľký profík a vždy má všetko premyslené. Práve preto aj tentokrát išlo všetko hladko, teší sa Adam Ďurica.

Nakrúcali sme dva dni v Prahe v zaujímavých lokalitách. Podarilo sa nám angažovať skvelých hercov Karla Zimu, ktorý hral napríklad v seriáloch Pustina, Temný kraj, či vo filme Alois Nebel, a Hanku Sršňovú známu zo snímky Ako sa krotia krokodíly, či obľúbeného seriálu Ordinácia v ružovej záhrade. Keďže ide o tému bezdomovcov, navštívili sme príbytky reálnych bezdomovcov a nakrúcali sme v autentickom prostredí. Poviem úprimne, nebolo mi všetko jedno, keď som uvidel, v akých podmienkach títo ľudia žijú. Je mi ich ľúto, keď si predstavím, aká krutá bola tento rok zima, spomína spevák.

Pieseň Navzájom je tretím singlom z Adamovho aktuálneho albumu Spolu, s ktorým sa v apríli chystá na turné, s ktorým sa zastaví v nasledovných mestách:
20.4.2017 Prešov
21.4.2017 Košice
22.4.2017 Michalovce
25.4.2017 Lučenec
26.4.2017 Liptovský Mikuláš
27.4.2017 Banská Bystrica
28.4.2017 Žilina
29.4.2017 Martin
03.5.2017 Bratislava
05.5.2017 Trenčín