Twenty One Pilots pilotujú k návratu

Twenty One Pilots

Dvojica Twenty One Pilots zverejnila singel Shy Away, ktorý predznamenáva vydanie nového, v poradí šiesteho štúdiového albumu Scaled And Icy. Piloti by s ním mali vzlietnuť do hitparád 21. mája tohto roku.

Zároveň so základnými informáciami duo prezradilo aj ďalšie plány. Nahrávky z albumu predstavia prostredníctvom globálnej akcie Twenty One Pilots – Livestream Experience, ktorá sa uskutoční v deň vydania albumu. Partička z Ohia sľubuje jedinečný virtuálny zážitok a vstupenky na udalosť, kde zaznejú okrem nových piesní aj staršie hity sú už k dispozícii.

Album vznikal v priebehu posledného roka a výrazne sa na ňom prejavili emócie, ktoré v roku 2020 prevládali vo svete – úzkosť, osamelosť, nuda a najrôznejšie pochybnosti. Vzhľadom k situácii dvojica zmenila proces nahrávania albumu, vzdala sa spoločnej práce v štúdiu a vymenila ju za virtuálnu komunikáciu. Základ väčšiny pesničiek nahrával spevák a skladateľ Tyler Joseph v domácom štúdiu v izolácii. Postup si duo vyskúšalo na piesňach Level Of Concern a Christmas Saves The Year, ktoré fanúšikom ponúklo už minulý rok.

Zatiaľ poslednou štúdiovou nahrávkou Twenty One Pilots bol album Trench z roku 2018. Duo zaň získalo veľa ocenení vrátane nominácie na Grammy, ale aj americký platinový certifikát za predaj. Tohotoročná novinka Scaled And Icy prinesie 11 nových piesní.