V košickom Collosseu zahrá ďalšia gitarová legenda

Krátko po štarte nového roku príde do Collossea ďalší gitarový kráľ, Vinnie Moore. Tento rodák z amerického New Castlu sa svojou fenomenálnou hrou zaradil s Yngwie Malmsteenom a Tony MacAlpineom medzi tých najvplyvnejších gitaristov 80-tych rokov minulého storočia.

Po vydaní svojho debutového albumu Mind’s Eye v roku 1987 bol časopismi Guitar Player, Guitar a Guitar World označený za najlepšieho nováčika. Neskôr sa preslávil ako člen legendárnej britskej kapely UFO. Hosťoval aj na slávnom albume Alice Coopera Hey Soopid spolu s kolegami Slashom, Joe Satrianim, Steve Vaiom a Mick Marsom.

Okrem albumov, ktoré nahral so skupinou UFO a spolupráce na rôznych iných štúdiových projektoch má Vinnie Moore v súčasnosti na konte desať sólových albumov. Na tom najčerstvejšom, Soul Shifter sa objavili veľmi zaujímaví hostia – basgitarista Rudy Sarzo (Quiet Riot, Ozzy Osbourne, Whitesnake) a klávesák Jordan Rudes z Dream Theater.

V súčasnosti je Vinnie Moore na veľkom turné, na ktorom ho doprevádzajú talianski muzikanti, bubeník Roberto Pirami, gitarista Emiliano Tessitore a basgitarista Francesco Caporaletti. V rámci tejto šnúry 24. januára navštívi prvý raz aj Košice. V Collosseu tento výnimočný muzikant predstaví nielen zopár vecí zo svojej fantastickej inštrumentálnej novinky Soul Shifter, ale pridá k ním aj prierez doterajšou tvorbou. Na otázku, konkrétne ktoré pesničky v Košiciach zahrá, Vinnie odpovedal: Je to prekvapenie a ešte teraz to neviem stopercentne. Ale skladby budú z väčšiny mojich sóloviek.