Veľká potreba vyvinula silný tlak

Dva roky po debute V rohu prichádza skupina Veľká potreba s novým albumom Tlak. Pokiaľ prvý album zachytil nálož frustrácie vtedajšej duo formácie, novinka je už dielom päťčlennej zostavy Potrebovcov produkujúcej neústupne svoju zmes kancelárskeho weirdo punku a geronto-rock´n´rollu.

Štýlovo aj obsahovo máme opäť dočinenia s pestrou zmesou motívov a odkazov na každodenné napĺňanie základných potrieb a korporátnych stereotypov, avšak rezonujú aj odťažité témy vzťahovo-emočne exponovaných situácií.

Som rád, že celá kapela prispela k finálnemu výsledku, album má len jeden nedostatok. Je na ňom menej piesní, ako by si fanúšikovia želali. Vieme s tým však pracovať, nápadov neubúda, skôr naopak, hovorí Štefan Potreba.

O zvuk a nezameniteľnú poetiku albumu sa postaral gitarista a producent Branislav Potreba: Nový materiál sme odohrali na množstve koncertov, čiže v tomto ohľade bola práca pri nahrávaní jednoduchšia. Vedeli sme, čo chceme ponúknuť, proces bol bezbolestný, miestami som musel pritvrdiť, ale ozaj citlivo, verím, že poslucháč si nájde na albume svoju príležitosť.