Vinylový rok Karola Duchoňa

Vydavateľstvo Opus vydalo prvý radový album legendárneho a ikonického slovenského speváka Karola Duchoňa, ktorý vyšiel v roku 1974. Takmer po päťdesiatich rokoch vychádza znova vo vinylovej reedícii.

Album je zostavený z dobových spevákových hitov, z ktorých asi polovicu tvoria prevzaté a pretextované zahraničné piesne a zvyšnú polovicu nové pôvodné skladby slovenských autorov. Album je ukážkou jedinečného interpretačného majstrovstva speváka, ktorý je aj dnes, 35 rokov po svojej smrti, najlukratívnejším a najžiadanejším umelcom vydavateľstva Opus.

Po minuloročnom absolútnom predajnom úspechu 3CD kompletu Karol Duchoň 70 Opus 1970 – 1985, sa vydavateľstvo rozhodlo postupne tento rok vydať a zároveň ponúknuť fanúšikom Karola Duchoňa aj vinylové reedície jeho jednotlivých radových albumov. Album nazvaný Karol Duchoň prináša 13 piesní: Kôš zázrakov; Šiel, šiel; Siedmy svetadiel; Odeta (Svet bez teba); Strašidlá; Príboj; Poď k nám; S tebou; Hodvábny príbeh; S bielou hmlou; Kým nezaspím, spievam; Pieseň o matke; Spýtať sa môžem.