Vivaldianno s príchuťou baroka

BratislavuBanskú Bystricu ovládne hudba barokového génia Antonia Vivaldiho. Multimediálna show Vivaldianno pochádza z pera autora, producenta a člena legendárnej skupiny Lucie Michala Dvořáka. Jej nová úprava Vivaldianno Shining Venice je pokračovaním megaúspešnej hudobnej show, ktorá dobila svet. Do Bratislavy (20. marca) a Banskej Bystrice (30. mája) prinesie jedinečný 3D zážitok plný emócií a moderných technológií.

Nová verzia vo svete milovanej šou vtiahne divákov do mrazivého príbehu barokového génia Antonia Vivaldiho, ktorý sa odohráva v magickej atmosfére rozžiarených Benátok. Unikátne 3D koncertné predstavenie plné emócií a technológií stiera rozdiely medzi krajinami a kultúrami a je doslova bez hraníc. Prvky rocku sa štýlovo prelínajú s barokovou hudbou a najmodernejšími technológiami.

Nová verzia mi robí veľkú radosť a posúva celý projekt zase o kus ďalej. Neuveriteľná atmosféra Benátok plných svetiel, ktorú sa nám v tejto verzii podarilo vytvoriť, poskytne divákom ešte silnejší zážitok a skvelo dokreslí príbeh a hudbu Antonia Vivaldiho. Rovnako ako bol Antonio vo svojej dobe veľmi inovatívny a moderný, tak sa Shining Venice snaží o aktuálne technické a vizuálne inovácie. Tak ako by to možno urobil sám Vivaldi, keby žil v našej dobe. Snažíme sa umocniť jeho hudobné emócie súčasnými výrazovými prostriedkami s absolútnou úctou k jeho dielu, vysvetľuje autor projektu, český hudobník a skladateľ Michal Dvořák.

Tvorcovia kladú dôraz na reflexiu krásy baroka, Benátok a vizualizáciu hudby. Zároveň ponechávajú priestor pre divákovu fantáziu. Show je zameraná na 3D efekty, tanečné prvky a interaktívne projekcie. Shining Venice prekonáva vizuálny štýl svojich predchodcov City Of Mirrors a Reloaded. Hlavnú úlohu nahovorila hollywoodska hviezda a bývalý agent James Bond Pierce Brosnan. Hlas 007 sprevádzajú aj ďalší slávni herci a herečky. Libreto napísal Tomáš Belko, známy český spisovateľ a dramatik.

V predstavení hrá množstvo renomovaných českých i medzinárodných sólistov. Pozval som si mená ako Jiří Vodička – koncertný majster Českej filharmónie, Terézia Kovalová – obľúbená mladá česká violončelistka a mnoho ďalších. Show má silnú artrockovú atmosféru vďaka nádhernej zmesi sláčikového kvarteta, elektrických a akustických gitár, klávesov a syntetizátorov, perkusií, etnických hudobných nástrojov a zvukových efektov. Všetci sa tešíme na slovenských fanúšikov v Bratislave a v Banskej Bystrici, pozýva na výnimočný zážitok tvorca Michal Dvořák.

Nora Krchňáková / NK Factory