Vychádza exkluzívny soundtrack k filmu 8 hlav šílenství

Vladivojna La Chia (Autor foto: Michaela Džurná / Zdroj foto a info: Supraphon)

Nezameniteľná speváčka, textárka, producentka, autorka filmovej a divadelnej hudby a výrazná osobnosť českej hudobnej scény Vladivojna La Chia vydáva ďalší zo svojich netradične poňatých filmových soundtrackov. Po hudbe a piesňam k filmu Nevinnost a seriálu Až po uši tentokrát pripravila v mnohom unikátny album inšpirovaný filmom Marty Novákovej 8 hlav šílenství, ku ktorému taktiež zložila hudbu. Nahrávka, na ktorej Vladivojna spolupracovala s Lucií Bílou, Lenkou Dusilovou, Anetou Langerovou, Otou Klempířem či Kittchenom, vyšla vo vydavateľstve Supraphon.

Z hudobných motívov, ktoré vo filme zaznejú, som vytvorila skladby na básne Anny Barkovovej, o ktorej celý film je a k ním som prizvala niekoľko výrazných interpretov, vlastne celkom nesúrodú spoločnosť, komentuje Vladivojna svoju novinku, pre ktorú sa jej podarilo získať veľmi pestrú a pre niekoho možno až prekvapivú paletu spevákov a speváčok.

Lucii Bílú budeme môcť počuť v dvoch úplne nových a odlišných polohách. Predstaviteľka filmovej hlavnej úlohy Aneta Langerová sa tu objavuje ako sólovo, tak i po prvýkrát v duete s Lenkou Dusilovou. Svoj hlas albumu požičalo aj pár výrazných mien súčasnej alternatívnej scény ako spevák rock metalovej kapely Insania Poly alebo postapokalyptický pesničkár Kittchen.

Hudba k filmu ma veľmi bavila, ale priznám sam, že urobiť z Barkovovej básní pesničky, ktoré naspievajú tieto osobnosti, bola nakoniec jedna z najnáročnejších produkcií, aké som kedy zažila. Cítila som veľkú zodpovednosť voči všetkým tým ľuďom, ktorí na platni nakoniec sú. Zároveň to pre mňa bola ohromná výzva. Barkovovej básne sú totiž stále nesmierne silné a aktuálne. Zaslúžia si zhudobniť, dodáva Vladivojna, ktorá už čoskoro vyráža na koncertné turné s novým programom. Ten obsahuje taktiež niekoľko piesní z nového albumu. Vladivojna absolvuje turné v priebehu jesene a jari spoločne so svojím päťčľenným štvortriom 4Trio, ktoré okrem nej tvorí gitarista Aleš Bajger, violončelistka Terezie Kovalová, šansónová speváčka Sylvie Bee a bubeník Luboš Pavlík.

Naše koncerty sú výnimočné tým, že všetky skladby hráme v aranžmánoch pre akustické nástroje. Takže skladby, ktoré sú na albume dosť pretkané elektronikou, sú v koncertnej podobe iné. Je to pre nás veľké dobrodružstvo a zábava, hovorí k živému hraniu Vladivojna.

Tracklist soundtracku 8 hlav šílenství
Haló, tady Stalin / replika z filmu
Já, Anna Alexandrovna / Lucie Bílá
Záře / Kittchen
Poprava / Aneta Langerová
Hrdinové naší doby / Poly Insania, Vladivojna La Chia
Jen počkejte, až se zamilujete! / replika z filmu
Bohunka / Lucie Bílá
Ruská asiatka / Sylvie Bee
Stařenka / Vladivojna La Chia
Větší než Puškin? / replika z filmu
O povznášejícím klamu / Lenka Dusilová, Aneta Langerová
Modlíš sa, kuličko? / replika z filmu
Karaganda 35 / Oto Klempíř, Vladivojna La Chia, Aneta Langerová bonus tracks
Lagernaja / Jevgenij Rubilin
PYCCKA 3IMA (Ruská zima) / Vladivojna La Chia a Kočičíčíči