Xindl X v štýle latino

Obľúbený spevák, pesničkár a skladateľ Xindl X pripravuje nový album, v spolupráci s kopou zvučných mien, tvorcov slobody a prekvapivých žánrov. Ondřej Ládek novú éru odštartoval aprílovým singlom Smíšený pocity, aktuálne prichádza s latino-popovým songom Cash, ktorý je o tom, ako si kupujeme veci, ktoré nepotrebujeme, za peniaze, ktoré nemáme. Pozvánku na spoluprácu prijali mladý český raper EarthPuerto, popredný predstaviteľ slovenského latino žánru. O videoklip sa postaral spevák kapely Slza a príležitostný režisér Petr Lexa. Nový album vyjde už na budúci rok, túto jeseň sa Xindl X chystá na turné naprieč Českou republikou a vydá tiež vinyl svojho legendárneho albumu Návod ke čtení manuálu.

Počas žitia na Tenerife som bol veľmi obklopený latino-popom, takže som prirodzene dostal chuť tento štýl vyskúšať, rovnako som mal chuť na výslednú pieseň pozvať na spoluprácu niekoľko umelcov. Príde mi, že k tomuto žánru to proste patrí, hovorí na začiatok o novom singli Xindl X. Oslovil dve prekvapivé mená, ktoré rozhodne fanúšikovia českého pesničkára nečakali – PuertoEarth.

Puerto je v latino-pope ako ryba vo vode, nepoznám nikoho v Čechách a na Slovensku, kto by v tomto štýle bol tak presvedčivý, pochvaľuje si spoluprácu Ondřej Ládek a dodáva: Mám tiež obrovskú radosť, že moje pozvanie prijal Earth. V Česku je len málo spevákov, ktorým závidím ich textové nápady a Earth je jedným z nich. Naviac je to jediný český spevák, na ktorom sa zhodneme s mojím synom, keď sa hádame, čo budeme počúvať v aute.

Spoluprácu som prijal s radosťou, oslovila ma originálna téma a hudba, s ktorou bola skombinovaná. Písanie mojej slohy ma bavilo a išlo to od začiatku s ľahkosťou. To je pre mňa vždy dobré znamenie, že to bude stáť za to. Celkovo ma tá vec baví a má v sebe jednoduchosť, aj napriek tomu, že je v nej silný odkaz, podelil sa o svoje pocity Puerto.

Myšlienky materializmu dnešnej doby som mal v pláne popísať aj na svojom albume, takže keď mi Xindl X poslal nástrel jeho tracku, prišlo mi fajn to spojiť a vyskúšať, ako táto netradičná spolupráca bude fungovať. Nakoniec sa nám tam prelínajú celkom tri hudobné štýly, keď pribudol ešte Puerto. Teraz už nechávam na poslucháčov, ako ich to bude baviť, ja som si celý proces užíval a som rád za novú skúsenosť. Enjoy, dopĺňa s úsmevom Earth.

O pútavý videoklip z prostredia vrakoviska áut, plný nadhľadu, sa postaral dlhoročný spolupracovník, kamarát a režisér Petr Lexa. Nápad natočiť klip pre Ondru sa zrodil úplnou náhodou. Pred pár týždňami som sedel uňho doma a textovali sme jednu z našich nových pesničiek. Keď sme skončili, tak Ondra hovorí, či si chcel vypočuť pár jeho nových demo nahrávok. Ako prvé mi pustil práve Cash. Už počas prvých sekúnd som si to začal v hlave vizualizovať a hovorím: Ja ťa úplne vidím v nejakom šialenom obleku, ako pred sebou tlačíš nákupný vozík plný nezmyselností. A Ondra na to: To znie super, tak nechceš to hneď aj natočiť? A bolo, približuje počiatky vzniku klipu Petr Lexa, polovička populárneho dua Slza.