Z Karin Ann je hotový už aj Hollywood

Ojedinelý zjav slovenskej hudobnej scény, speváčka Karin Ann, opäť boduje v zahraničí. Tentokrát sa teší z úspechu v USA, s videoklipom k svojmu aktuálnemu singlu if i fall for you, ktorý získal ocenenie Los Angeles Film Awards. Videoklip slovenskej umelkyne zvíťazil v kategórii Best Music Video v tvrdej konkurencii videoklipov z celého sveta.

Videoklip if i fall for you vznikal začiatkom tohto roka v americkom Los Angeles. Karin Ann zverila réžiu do rúk americkej kreatívnej dvojice Olivia Mitchell a Kerry Furrh (a. k. a. TUSK), ktorej videoklipy pravidelne skloňujú renomované magazíny ako Rolling Stone či Billboard. Tvorivý tím zo zámoria zvolil pri nakrúcaní videoklipu if i fall for you analógovú technológiu klasických filmov, čo sa výrazne odráža v atmosfére klipu. Po boku Karin Ann si zahral Daniel Ferrell (Ant-Man a Wasp: Quantumania, Thor: Láska a hrom) a vo vedľajších úlohách sa predstavili Soyana Pigniat a Issabella Barraza.

Temná popová balada if i fall for you osloví každého, kto si v živote prial nahliadnuť za horizont prvých opojných dní v novej partnerskej známosti. Ako hovorí Karin: Skladba je o životných obdobiach, kedy niekoho spoznáte a začnete k nemu niečo cítiť. Je o počiatočných fázach, kedy o novom partnerovi ešte veľa neviete, ale romantizujete si ho a predstavujete si, čo všetko by ste spolu mohli zažiť a ako by vyzeral váš vzťah. Tiene nad novým vzťahom, ktoré reflektuje i nálada pesničky, predstavujú strachy prichádzajúce ruka v ruke s takmer každou novou láskou. Napríklad kvôli tomu, že ste v minulosti zažili sklamanie, zľaknete sa každého negatívneho signálu a bojíte sa znovu sa zamilovať, pretože nechcete tým všetkým prechádzať znova, dopĺňa Karin Ann.

Skladbu if i fall for you napísala Karin Ann spoločne s držiteľom ceny Grammy, švédskym producentom a skladateľom Martinom Terefe, aktuálne pôsobiacim v Londýne, ktorý produkoval cenami Grammy, Brit a Juno ovenčené albumy Jasona Mraza, Jamesa Morrisona či KT Tunstall. Hudobného mixu sa ujal 2-násobný držiteľ Grammy Mitch McCarthy, ktorý stojí za zvukom najväčšieho hitu Olivie Rodrigo, drivers license.

Karin Ann sa od svojho debutu v roku 2020 postupne stáva speváckou Gen Z ikonou vo viacerých krajinách sveta. Pravidelne o nej píšu médiá a jej hudbu rotujú rádiá v Nemecku, Taliansku, Poľsku, Veľkej Británii, Česku, Maďarsku, či dokonca v Austrálii a v USA. Los Angeles Film Awards je medzinárodný filmový festival, ktorý prostredníctvom pravidelných ocenení v rôznorodých kategóriách dáva priestor filmovým tvorcom a tvorkyniam z celého sveta. Festival oceňuje snímky na mesačnej báze a najlepšie projekty hodnotí na záverečnom celoročnom finále. Projekt sa za 8. ročníkov svojej existencie etabloval ako pozitívne hodnotený inkubátor filmových talentov priamo v Hollywoode.