Zuzana Smatanová dostala prestížne ocenenie

Zdroj foto: Artem

Zuzana Smatanová má za sebou úspešný rok, ktorý v závere korunovalo prestížne ocenenie. Speváčka a skladateľka dostala cenu Identifikačný kód Slovenska. Zaradila sa tak k najvýznamnejším intelektuálom našej kultúry, medzi ktorými figurujú také mená ako  Richard Müller, Štefan Kvietik, Květa Fialová a mnohí ďalší.

Tento rok sa laureátmi spolu so Zuzkou stali napríklad herec Milan Labuda, výtvarníčka Soňa Herényiová Belanová, spisovateľ Jozef Leikert, humorista Milan Markovič či lekár Pavel Traubner. Zuzana Smatanová patrí k najmladším nositeľom tohto ocenenia. Speváčka sa teší, že jej umelecké aktivity v roku 2016 zaznamenali obrovský úspech. Veľa koncertovala a zložila a s orchestrom nahrala veľkolepú hymnickú pieseň Horou, ktorá stále patrí k najhranejším skladbám v rádiách.

„Veľmi si to vážim, milo ma to prekvapilo. Úprimne ma teší, že môžem figurovať medzi takými osobnosťami našej kultúry ako  Richard Müller, Štefan Kvietik, Květa Fialová a mnohí ďalší, ktorí toto ocenenie už v minulosti získali. Je to pre mňa česť. Bol to milý večer s mnohými veselými momentmi, príjemne sme sa bavili s pánom Traubnerom a pánom Markovičom, ktorí tiež dostali v ten večer ocenenie. V závere som zahrala a zaspievala pieseň V dobrom aj v zlom,“ teší sa Zuzana Smatanová.