ABBA za železnou oponou

Legenda stále žije! Koľko desaťročí nevydala ani jednu novú pesničku, a predsa je tak vžitá pod kožou ľudí, že ju miluje každá nová generácia. Fenomén skupiny ABBA je jasný – kvalitná hudba prežije storočia. A práve preto vychádza absolútna lahôdka, výpravná plnofarebná knižka ABBA za železnou oponou.

Ide o veľmi zaujímavý, dynamický príbeh o švédskej skupine, výnimočný tým, že je vyrozprávaný z pohľadu ich skalného fanúšika, muzikanta, skladateľa, speváka, maliara a spisovateľa Richarda Pachmana, ktorý spracoval renomovaný český spisovateľ Miroslav Graclík.

Legendárna švédska skupina nikdy nevystúpila na Slovensku, ani v bývalom Československu. No jej hity sme v sedemdesiatych či osemdesiatych rokoch poznali všetci. Richardovi Pachmanovi vstúpila ABBA do života v roku 1974 a odvtedy mapoval ich fasinujúcu dráhu.

V knihe opisuje aj nečakané stretnutie s touto kapelou v Londýne pri ich návrate na scénu v roku 2022, ponúka exkluzívny materiál od členov skupiny a viac ako 1500 fotografií, ale aj spomienok desiatok českých či slovenských umelcov na švédsky kult.

Bonbónom k dobrej správe o vydaní unikátnej knihy ABBA za železnou oponou je fakt, že zároveň vyjde aj audiokniha, ktorú načítali Richard Pachman, Michal Gulyáš a Andrej Beneš.


Som tak rada, keď počujem o láske ku skupine ABBA za železnou oponou.
Vraciam vám všetkým túto lásku a moc si vás, úžasných fanúšikov, vážim.
– Anni-Frid Lyngstad / ABBA –


Viem, že sme mali mnoho priaznivcov v Československu,
aj v ďalších krajinách za železnou oponou
a dostávali sme od týchto fanúšikov mnoho listov.
Ďakujeme za vašu podporu!
Björn Ulvaeus / ABBA –


Celý projekt autorskej dvojice Graclík – Pachman vychádza k 50. výročiu vydania prvého albumu skupiny ABBA, Ring Ring v roku 1973, a predovšetkým k 50. výročiu ich víťazstva na Veľkej cene Eurovízie v apríli 1974 s piesňou Waterloo. Knižní novinka vychádza v polovici októbra, vzápätí po nej vyjde aj audiokniha.

(red)