Zvodné peniaze

Krásna miliardárka a chudobný vinársky kráľ. To sú hlavní hrdinovia prvej časti veľkolepej romantickej série Angeliny M. Lopezovej. V sérii Hriešne bohaté vychádza prvý diel Zvodné peniaze. Moderná rozprávka pre dospelých plnej zmyselnosti, horúcej vášne a hlbokých citov.

Manželstvo z rozumu a tri večery mesačne – to je všetko, čo od schudobneného princa žiada zmyselná miliardárka, ktorá sa vlastným úsilím vypracovala až na pozíciu riaditeľky obrovskej spoločnosti. Na konci roka sa s ním ochotne rozvedie a štedro ho odmení, aby mohol zachrániť svoje milované kráľovstvo.

Roxanne Medinová, žena latinskoamerického pôvodu, zvíťazila nad malomestskými tyranmi, snobmi z prestížnych vysokých škôl aj zasadačkami plnými mužov. Zaslúžila si právo stať sa matkou princeznej a cítiť sa na vrchole o čosi menej osamelo.

Princ Mateo de Esperanza y Santos je jedným z najlepších vinárov na svete. Odmieta sa oženiť s neznámou ženou a splodiť s ňou dieťa – aj keby milióny, ktoré mu ponúka, mohli zachrániť jeho kedysi legendárne vinárske kráľovstvo. Úspešná, cieľavedomá kráska však siahne po zbraniach, s ktorými princ Mateo nerátal…

„Nie som môj otec. Nezáleží mi na sláve. Nezáleží mi na bohatstve. Nezáleží mi na tvojej štrbinke či jej zovretí.“ To slovo na ňu vystrelil ako guľku a neprestával ju prevŕtavať pohľadom. „Záleží mi na mojom ľude. Záleží mi na vinohradoch. A záleží mi aj na mojom dieťati. Chcem o jeho matke vedieť viac, než poznať jej obľúbené sexuálne polohy. Takže sa so mnou budeš rozprávať. Dovolíš mi, aby som ťa spoznal. Potom azda budem schopný prijať, že s tebou počnem dieťa, po ktorom tak túžiš, a dostanem peniaze, ktoré potrebujem.“

Zvodné peniaze je typická romanca pre čitateľky. Silná, úspešná a ambiciózna miliardárka, krásny a inteligentný princ… Iskrí to, niektoré pasáže sú naozaj vášnivé, presiaknuté sexom a postupne sledujeme, ako sa mení ich vzťah. Ako sa doťahujú, podpichujú, snažia využiť jeden druhého.

Pri čítaní dostanete asi všetko, čo očakávate od súčasnej modernej romance. Je sexi, zmyselná, emotívna a vášnivá. Je to rozprávkový príbeh, čiže zabudnite na všedné problémy, zatlačte do úzadia povinnosti a nechajte sa unášať touto romantikou.

Milan Buno, knižný publicista