Súťaž (ukončená) o DVD Meky

Vyhraj dokument o fenoméne slovenskej populárnej hudby. Hráme o výnimočný dokument o Mekym Žbirkovi na DVD. Možno si ho stihol vidieť v kine, možno si ho videl v TV, ale na DVD, nájdeš i to, čo si nikde inde nevidel!

Čo všetko prežil muž, ktorý napísal piesne Biely kvet, Atlantída, Co bolí to přebolí, Múr našich lások, 22 dní, Nespáľme to krásne v nás, Denisa, S tebou je kríž, Katka, Prvá, Len s ňou, Možno sa ti zdá a ďalšie? Kto je Meky? A aký je? Meno Mira Žbirku, ktorému málokto povie inak ako Meky, poznajú vďaka jeho hitom všetci. Jeho skutočný život však pozná len málokto. Podobá sa skvelej piesni, má strhujúci príbeh, tempo, emócie aj prekvapenia.

Energický filmový portrét predstavuje populárneho speváka otvorene, úprimne, z tesnej blízkosti, v nečakaných súvislostiach a s humorom. Film rozpráva o úplnej oddanosti hudbe, o viere vo vlastnú cestu, ktorá bola často iná, než mu všetci odporúčali. O tom, ako sa dajú s eleganciou prekonávať veľké spoločenské revolúcie i životné zvraty.

Dokument Šimona Šafráneka v jednom jedinom roku na trhu doplnila i kompilácia spevákových najväčších hitov, kniha s textami piesní, box šiestich vinylov s najväčšími hitmi a samozrejme DVD so spomínaným dokumentom, ktoré môžeš vyhrať v našej súťaži, do ktorej nám ho poskytla distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.

Mimochodom, ak o tom ešte neviete, Šimon Šafránek sa opäť spojil s Meky Žbirkom a spoločne sa pustili do ďalšieho projektu. Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku oslavuje tento rok 20 rokov od vydania. Za prelomovou nahrávkou, ktorá reštartovala Mekyho Žbirku do nového tisícročia, je ukrytý príbeh zmierenia, hľadanie nových možností a veľký návrat na pódiá za zvuku hitu Co bolí, to přebolí. Ako sa dal Meky znovu dohromady s Marikou Gombitovou a Kamilom Peterajom? Prečo sa rozhodol dať šancu o generácie mladším producentom? Kto objavil Marthu? Aká bola atmosféra v slávnych štúdiách SONO? A ako sa na prelome tisícročí menila populárna hudba? Tvorcovia filmu Meky v novom dokumente prezradia všetko o pozadí vzniku zásadného albumu legendy slovenskej populárnej hudby. A k tomu sa navyše chystá mnoho pridružených projektov. Chcete byť ich súčasťou už dnes? Áno, je to možné podporou vzniku dokumentu, čím si môžete zabezpečiť naozaj exkluzívne darčeky, ktoré nikto iný nebude mať. Svojim príspevkom zároveň podporíte zdravotníkov, ktorým poputuje časť výťažku prostredníctvom charitatívneho projektu.

A tu je súťažná otázka… Meky Žbirka dal začiatkom osemdesiatych rokov minulého storočia, po odchode z kapely Modus, dohromady vlastnú sprievodnú skupinu Limit, v ktorej sa zišlo množstvo excelentných hudobníkov. Z Modusu k sebe stiahol i legendárneho gitaristu, programátora, producenta a podľa nás priam hudobného vizionára, s ktorým spolu pôsobili až do konca osemdesiatych rokov a táto legenda dostala priestor i vo filme Meky. Ak chceš DVD vyhrať, napíš pod súťažný príspevok na FB meno tohto kultového slovenského hudobníka. Hráme do 21. marca.

Výherca súťaže:
Katarína Kačová, Ružomberok

Pravidlá súťaže:
1/ Ak ešte nie si, staň sa fanúšikom FB profilu stránky Kukni na to!
2/ Zdieľaj verejne súťaž o DVD Meky
3/ Napíš do komentára súťažného FB príspevku meno legendárneho slovenského hudobníka, ktorý v osemdesiatych rokoch s Mekym  Žbirkom pôsobil v kapele Limit

Vyhodnotenie súťaže:
1/ Súťaž bude mať jedného výhercu, ktorého vyžrebujeme zo všetkých, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky
2/ Súťaž trvá do 21. marca 2021
3/ O deň neskôr vyžrebujeme výhercu a budeme ho kontaktovať z dôvodu zistenia adresy, na ktorú mu výhru poslať
4/ Ak výherca nezareaguje do troch dní od doručenia výzvy, žrebuje sa náhradník
5/ Meno výhercu uverejníme na stránke súťaže (uverejníme meno, ktoré výherca pošle do správy, nie názov FB profilu)
6/ Výhry sa odosielajú priebežne, najneskôr dva mesiace od skončenia súťaže

Účasťou v súťaži dáva súťažiaci súhlas k spracovaniu svojich osobných údajov, ktoré poskytol za účelom zúčastniť sa súťaže. Osobné údaje sa nijakým spôsobom nearchivujú, ani sa neposkytujú tretej strane. Osobné údaje výhercu sú skartované bezodkladne po odoslaní výhry. Súťaž nijakým spôsobom neorganizuje Facebook.