Evita posiela do kín nový film

Po úspechoch kinohitov Všetko alebo ničPríliš osobná známosť prichádza na plátna tretí celovečerný film z pera obľúbenej autorky. Komédia na motívy knižného bestselleru Evity Twardzik, V lete ti poviem, ako sa mám, mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa stretávajú už spolu so svojimi rodinami.

Film V lete ti poviem, ako sa mám je o partii priateľov, ktorých snaženie smeruje k jedinému cieľu: Byť šťastný. Napriek tomu sa medzi nimi začínajú objavovať tajomstvá, ktoré ich životy navždy zmenia. Príbeh je spleťou vzťahov, reálnych a zároveň vtipných situácií, ktoré prináša život sám. V komédii sa preto nájdu všetci. Každá z hlavných postáv má svoj unikátny príbeh a charakter. Bolo neuveriteľné, ako sa pri prvých premietaniach pre rôzne ženy z nášho okolia každá z nich našla v inej postave. Každá sa usmievala na inom mieste, slzy tiekli inokedy, približuje autorka scenáru Evita Twardzik.

Film vznikal v koprodukcii troch krajín – Slovenska, Česka a Rumunska. V hlavných úlohách uvidíte domácich hercov Petru Vajdovú, Soňu Norisovú, Dominiku Morávkovú, Annu Šiškovú, Mariána Miezgu a Jána Koleníka. České zastúpenie reprezentujú Tereza Kostková, Simona Babčáková, Martin Hofmann, Ondřej SokolJaroslav Plesl.

Prvá a druhá evitovka sa robili za účasti hercov zo zahraničia. Všetko alebo nič bolo v spolupráci s poľským trhom, Príliš osobná známosť zas s Chorvátmi a Srbmi. Tento model sa nám veľmi osvedčil a slovenskí diváci ocenili neopozerané tváre, vysvetľuje producentka filmu Oľga Núñezová zo spoločnosti Nunez NFE Divákom sa tento raz predstavia aj tri rumunské herecké hviezdy – Dana Rogoz, Andreea VasilePavel Bartos. Premiéra je naplánovaná na 2. decembra 2021.