Pražské Metropolitné leto odštartujú Medové týždne na Jadrane

Líbánky na Jadranu - prvé čítanie

Divadlo Studio DVA spustilo predpredaj vstupeniek na rekordných 90 predstavení štrnásteho ročníka Metropolitného leta hereckých osobností. Tradičnú prehliadku na Letné scéně Vyšehrad začne svetová premiéra komédie Patrika Hartla Líbánky na Jadranu, v hlavných úlohách s Evou Holubovou, Bobom Kleplom, Marikou Šoposkou, Štěpánom Benonim alebo Václavom Jilkom– komédie o stanovaní v chorvátskom kempe, láske po päťdesiatke a kolobehu života nielen na Jadrane.

Chýbať samozrejme nebudú ani osvedčené tituly z minulých rokov. Už siedmykrát sú pripravené aj hudobné stretnutia pod holým nebom. Hrať sa bude však aj na domovskej scéne na Václavskom námestí, kde sa okrem iného uskutoční štvrtý ročník Léta slovenských hvězd.

Súčasťou podujatia budú aj koncerty Anety Langerovej, Dana Bártu, Hany a Petra Ulrychových, Petry Janů, Szidi Tobias, alebo Václava Neckářa.

Prehliadku zakončí premiéra klasickej komédie Les v hlavnej úlohe s Ivou Janžurovou. Inscenácia o majiteľke panstva, ktorá nikdy nechce zostarnúť a užívať si život naplno.

Metropolitné leto potrvá od 23. júna do 31. augusta. Informácie o programe a online rezervácii vstupeniek nájdete na domovskej stránke Divadla Studio DVA.