Shoky & Morthy: Posledná veľká akcia

Film Shoky a Morthy: Posledná veľká akcia je žánrový film, v ktorom sa mieša komédia s hororom. Hlavné postavy stvárnili Štěpán Kozub a Jakub Štáfek. Shoky a Morthy spolu s partiou vyrážajú na divokú jazdu za objasnením záhady Deviatich krížov. Novú českú komédiu si už cez víkend môžete vychutnať v kinách po celom Slovensku.

Shoky a Morthy sú kamaráti od školy a zároveň YouTuberi s dobre našliapnutou kariérou. Morthyho však už ich detinské nahrávky prestávajú baviť, tiež vďaka vplyvu jeho priateľky, ambicióznej influencerky Sáry. Keď posledné video chalanov zožne na sieťach vlnu kritiky, ich kanál prestane zarábať a vyslúžia si za neho verejne prospešné práce, vyzerá to na ich definitívny rozchod. Jedinou šancou, ako si napraviť youtuberskú povesť, je spoločný plán na poslednú veľkú akciu. Shoky, Morthy, Sára, svojrázna lovkyňa duchov Lucia a predajca vysávačov (a neúspešný YouTuber) Radomil sa preto vydávajú po diaľnici D1 na divokú jazdu ústrety objasnenia záhady Deviatich krížov.

V komédii o kamarátoch až za hrob, ktorej režisérom je Andy Fehu, uvidíte v hlavných úlohách výbornú dvojicu Štěpána Kozuba a Jakuba Štáfeka a okrem nich aj Martinu Babišovú, Andreu Daňkovú, Tomáša Magnuseka, Leoša Nohu a ďalších. Film do slovenských kín priniesla distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.