Tomáš Klus kráľom i kominárom

Keď v roku 2011 natočil Tomáš Klus rozprávku Tajomstvo starej bambitky, jednalo sa o jednu z jeho prvých väčších filmových úloh. Po desiatich rokoch sa do úlohy Jakuba, predtým princa, teraz už kráľa, rád vrátil v pokračovaní divákmi milovanej rozprávky, ktorá do kín prichádza už dnes.

Producenti ma podpichli, aby som sa zamyslel nad pokračovaním Tajomstva starej bambitky a mňa nadchla možnosť predstaviť si, ako to v kráľovstve, s ktorým som nejaký čas počas natáčania jednotky žil, vyzerá. Ako tam vlastne asi ten kráľ teraz žije, a ten Karaba, čo sa s ním stalo, ako sa tam celkovo ľudia majú. Hovoril som si, že by bolo vlastne pekné sa tam za nimi ísť zase pozrieť, spomína režisér Ivo Macharáček.

Herecké obsadenie a vôbec pokračovanie stálo a padalo na tom, či do toho herci pôjdu znova. Ak by povedali nie, už sa nechceme vracať, tak by dvojka ani nevznikla. Takže než vôbec sme začali príbeh písať, tak sme si s hercami jednoducho zavolali a povedali sme si, či do toho majú chuť ísť. Všetci povedali, že áno, takže sa to rozbehlo, opisuje proces vzniku pokračovania filmu režisér Ivo Macharáček.

Tomáša Klusa čaká v rámci nového príbehu nielen kráľovská úloha, ale aj dômyselný prevlek za vidieckeho kominára. Prečo si kráľ Jakub musí zašpiniť svoju tvár sadzami, uvidia diváci už oddnes v kine.

Film Tajomstvo starej bambitky 2 prináša oddnes do slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.