Želanie k narodeninám

Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, ale aj spevák Tomáš Klus, rovná sa hviezdne obsadenie novej českej komédie Želanie k narodeninám. Do slovenských kín príde 19. januára, vďaka čomu sa hneď začiatkom budúceho roka budú môcť návštevníci a návštevníčky kín naladiť na humornú nôtu.

Líba – mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, sa chystá vo filme osláviť okrúhle narodeniny. Tie vždy trávi v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké v poradí to práve sú, sa v rodine nahlas nehovorí. Nie je to ale jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Syn Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú.

O réžiu filmu sa postarala slovenská tvorkyňa romantických komédií Marta Ferencová. Tá má na svojom konte filmy ako Všetko alebo nič či V lete ti poviem, ako sa mám. Pred rokom v predvianočnom čase bodovala v Česku aj na Slovensku komédiou Želanie pre Ježiška. Práve s producentom Adamom Dvořákom znova spojili sily a napísali scenár k Želaniu k narodeninám. Do kín film prinesie distribučná spoločnosť Continental film.