Ben & Mateo pracovali s vnukom legendy

Niektorí umelci dokážu ťažkú situáciu premeniť na zlato a chrlia jeden singel za druhým. Česká spevácka dvojica Ben a Mateo vstúpila na hudobnú scénu v týchto divných časoch, no ich single a videoklipy už dlho úspešne rotujú medzi fanúšikmi.

V týchto dňoch Benedikt Kis (13) a Mateo Klimek (14) predstavujú novinku s názvom Swipe Up, ku ktorej nakrútili tiež videoklip. Zaujímavosťou je, že hudbu k novej skladbe chlapcom napísal vnuk českej hudobnej legendy, lídra kapely Olympic Petra Jandu.

Režisérsku taktovku videoklipu si vzal do rúk hudobný producent a obľúbený český influencer Patrik Dalton, známy pod prezývkou Pjay. Podieľal sa tiež na scenári, hudbe a napísal i text k pesničke. Hudbu mu pomáhal skladať Petr Janda najmladší, vnuk a menovec frontmana kultového Olympicu. Nakrúcalo sa pred zelenou stenou. Vďaka následnej Jakubovej digitálnej postprodukcii a špeciálnym efektom môžu diváci sledovať, ako Ben a Mateo postupne strácajú pevnú pôdu pod nohami a stávajú sa súčasťou virtuálnej reality. O choreografiu sa postaral tanečník, herec, spevák a rapper Carlos Marcano.

Dostatok času chalani využívajú jednoznačne pracovne. Nápadov majú nespočetné množstvo a tak ich v nahrávacom štúdiu menia na nové skladby, ktorým tento rok naplnia svoj debutový album.