Bude Cirkus, valia sa Heľenine oči

Chalani zo skupiny Heľenine oči si pred ústa servítku nedávajú. V minulosti prostredníctvom svojich skladieb poukázali na problém s prešovským obchvatom či kauzy, v ktorých zasahovala NAKA. Tentokrát skladbou Cirkus narážajú na ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy.

Novinka je ďalšou skladbou z pripravovaného a dlho očakávaného albumu s rovnomenným názvom. Text Martina Mihalčína napadol začiatkom roku 2020 na cestách po zahraničí a večernom sledovaní sociálnych sietí. Premýšľanie o tejto téme ma utvrdilo v rozhodnutí opustiť súkromné aktivity na sociálnych sieťach a doteraz som s týmto rozhodnutím spokojný, priznáva. Text piesne si však podľa môjho názoru každý rozanalyzuje najlepšie sám, dopĺňa.

Témou klipu je poukázať na to, čo je už väčšine ľudí jasné. Na rozhádanosť, nespokojnosť či dokonca agresivitu ľudí, ktorých rozdeľujú spoločenské témy. Algoritmus na sociálnych sieťach nám ponúka články, ktoré nás v tomto virtuálnom priestore udržia čo najdlhšie. Je jedno, či sú tie články relevantné, podložené, alebo ide o cielenú demagógiu, propagandu alebo hoaxy. Ľudia si nechtiac vytvárajú svoj názor na život a svet práve na základe týchto, často nepravdivých, informácií. A tú svoju pravdu, ktorú im namiešal algoritmus, čoraz agresívnejšie presadzujú a pretláčajú vo svojom okolí a na svojich profiloch. Často sa tak stane, že sú rozhádané rodiny a kamaráti. Význam samotného textu by som rád prenechal na ľudí, vysvetľuje na záver Martin Mihalčín.