Lovestory v Cirque du Soleil

Obľúbený Cirque du Soleil sa na Slovensku predstaví už na jeseň. Prostredníctvom predstavenia ovo prevedie divákov svetom roztomilých farebných chrobáčikov. ovo (portugalsky vajce), je pestrofarebné predstavenie ktoré svetoznámy cirkus, divákom predvedie počas siedmich predstavení v dňoch 19. – 22. októbra 2023 na bratislavskom zimnom štadióne. Odhalí v ňom každodenný život maličkých, roztomilých chrobáčikov. Počas šou plnej skvelej zábavy a smiechu, ale aj akrobatických kúskov, ktoré zatajujú dych, diváci ovo spoznajú rôzne druhy rozkošného hmyzu, pričom ústrednými postavami príbehu sú traja hlavní hrdinovia – Lienka, sebavedomý Cudzinecšéf komunity – Majster Flipo. Práve medzi Lienkou a Cudzincom to zaiskrí už pri prvom stretnutí.

Podujatie zobrazuje farebný ekosystém a zabehnutý spôsob života malých chrobáčikov. Všetko sa však zmení, keď sa objaví jedna z hlavných postáv – Cudzinec, ktorý do komunity prinesie záhadné vajce a maličkému obyvateľstvu prevráti život naruby. V rovnaký moment však osud zamieša karty i v jeho vlastnom živote. Cudzinec – neustále bzučiaca mucha, s prehnaným sebavedomím a občasnými strelenými nápadmi, pri svojom príchode uvidí Lienku, do ktorej sa zamiluje na prvý pohľad. Práve láska zachráni hlavné postavy pred nepriaznivým osudom. Cudzinec vďaka citu k Lienke odolá a vyhne sa nástrahám sexy pavúčej samičky, ktorá sa ho snaží zhypnotizovať a zviesť do svojich pavučín. Osamelá Lienka, ktorá je odjakživa vyvrheľom hmyzej komunity, zasa zažije svoj tajný sen, lásku.

Cirque du Soleil nanovo definoval svetové vnímanie cirkusu, a to od začínajúcich talentov, až po etablované mená. Kanadská organizácia, so sídlom v Montreale, sa stala na 6 kontinentoch globálnym lídrom v oblasti živej zábavy vďaka vytváraniu pohlcujúcich a ikonických zážitkov na svetovej úrovni. Cirque du Soleil sa spája s publikom tým, že je skutočný, ľudský a inkluzívny. Spoločnosť, ktorá má privilégium spolupracovať s umelcami zo 64 krajín, privádza k životu ich kreativitu na pódiách po celom svete a jej cieľom je pozitívne vplývať na ľudí, komunity a planétu pomocou svojich najdôležitejších nástrojov: kreativity a umenia. V priebehu rokov sa Slnečnému cirkusu podarilo inšpirovať viac ako 220 miliónov ľudí vo viac ako 70 rôznych krajinách sveta.