Celeste Buckingham posiela odkaz tajomnému mužovi

Po úspešnej skladbe Go Away, ktorá zabodovala nielen na Slovensku, ale tiež za veľkou mlákou v celosvetovom hudobnom rebríčku Billboard, predstavila speváčka Celeste Buckingham druhý singel zo svojho aktuálneho albumu Bare, pieseň s názvom Immature.

Nový singel Immature vznikol v bratislavskom nahrávacom štúdiu Littlebeat v produkcii Martina Šrámeka, Andreja HruškuMateja Mikloša. Názov skladby v doslovnom preklade znamená nedospelý, nevyzretý a podľa Celestiných slov je táto pieseň jej oficiálnym odkazom konkrétnemu mužovi…

Všeobecne v texte opisujem, že vo vzťahoch v mladom veku je často problémom to, že buď jeden alebo druhý nie je dostatočne dospelý, a preto zlyháva komunikácia a z toho, čo mohlo byť, napokon nič nie je, dodáva speváčka, ktorá má vo zvyku často vo svojich piesňach čerpať zo svojich osobných radostí a strastí a ani jej najnovší singel nie je výnimkou.

Príbeh, ktorý v piesni opisuje, sa rozhodla presne odzrkadliť aj vo videoklipe. Réžiu zverila Samuellovi Hoffmanovi, ktorý nakrúcal aj jej posledný videoklip Go Away.

Spolupráce so Celeste mám naozaj rád. Je tvárna, dokáže sa perfektne stotožniť s tým, o čom spieva a tým pádom to aj po hereckej stránke ide tak nejak samo, pochvaľuje si spoluprácu Samuell. Celeste obklopená svojimi kamarátkami spieva o chlapčenskej nedospelosti, takže sme spoločnými silami vymysleli scenár, v ktorom ukazujeme bežný deň partie chalanov, ktorí si robia, čo chcú a nemyslia na následky. Provokujú, sú drzí, nezodpovední, neverní. Majú v sebe niečo, na čo namotajú dievčatá a tie často skončia so zlomeným srdcom. Občas sa im to vypomstí a karta sa obráti, ale poučia sa niekedy? Verím, že sa v tom nájdu mnohí a mnohé…, vysvetľuje Samuell posolstvo skladby premietnuté do námetu klipu, s ktorým prišiel manažér speváčky Lumír Mati.

Jednotlivé postavy vo videoklipe stvárnili Celestini kamaráti z hereckej i hudobnej scény. Pred kamerou sa ocitli českí herci Jan Komínek a Vladimír Polívka a herec a spevák Adam Mišík a speváčky Ronie a Laris Diam. Som veľmi rada, že moji kamaráti a herci prijali pozvanie, aby si v klipe zahrali a do príbehu som zakomponovala aj moje dobré kamarátky. Nakrúcanie sme si spolu veľmi užili, spomína Celeste na dva natáčacie dni strávené s priateľmi v Prahe.

Na tomto videu som mal tú česť spolupracovať s naozaj výbornými hercami, ktorí sa do daných úloh dokonale hodili, ihneď pochopili, čo chceme znázorniť a veľmi mi celú prácu uľahčili, dodáva na margo kastingu režisér Samuell Hoffman. Celý tím vrátane hercov bol nastúpený na pľaci už o 4.30 ráno a celé sme to rozdelili na 2 natáčacie dni. Bolo tam trochu punku a improvizácie a podľa mňa práve preto to vypálilo tak dobre a autenticky. Musim pochváliť svoj skvelý tím Robka Reváka za kamerou, Ondreja Hronca, Davida Nemca a Richarda Šimeka.

Pri vytváraní námetu a scenára sme sa inšpirovali nadčasovou témou rebela bez príčiny, kultúrno-spoločenským fenoménom, ktorý je stále aktuálny, vysvetľuje príbeh videoklipu jeho tvorca Lumír Mati.

Ako inšpiráciu sme si vzali postavy a charaktery ako James Dean, skupinu Rat Pack sformovanú okolo Franka Sinatru a postavu Alexa deLargea z Kubrickovho filmu Mechanický pomaranč – čiže príbehy a ľudí, ktoré sú mixom frajerstva a rebelantstva. V nadväznosti na to sme potom hľadali autentické osobnosti a našli sme Jana, Adama a Vladimíra – priateľstvo týchto troch protagonistov je reálne aj v skutočnom živote, vďaka tomu tieto úlohy zahrali veľmi verne. Navyše majú presne taký image, aký sme hľadali. Image mužov zo starších čias, v súlade s tým sme v klipe ponechali ich styling, aby sme aj tým podčiarkli nadčasovosť tejto témy, dodáva Lumír Mati na záver.