Česko bude na Eurovízii reprezentovať Benny Cristo

Zdroj foto: Česká televízia

Česká televízia už tretí raz usporiadala online národné kolo Eurovision Song Contest. O víťazovi rozhodovali prostredníctvom aplikácie diváci a tiež medzinárodná porota. Spevákom, ktorý bude zastupovať Česko v holandskom Rotterdame sa stal Benny Cristo, alias Ben Cristovao.

Benny vzišiel zo sedmičky nominovaných, pričom o účasť na 65. ročníku najsledovanejšej piesňovej súťaže na svete sa uchádzali nielen nováčikovia, ale i ostrieľané mená a okrem víťaza to boli Barbora Mochowa, Elis Mraz a Čis T, Karelll, Olga Lounová, Pam Rabbit a kapela We All Poop.

Benny Cristo bol od začiatku jedným z hlavných favoritov. V konečnom hlasovaní napokon získala jeho pieseň Kemama najviac diváckych hlasov a v hlasovaní medzinárodnej poroty sa umiestnil na druhom mieste.

S chytľavou skladbou bude musieť spevák najskôr zaujať nielen porotu, ale i divákov sedemnástich európskych krajín, ktoré sa 14. mája v Rotterdame zúčastnia druhého semifinále. Okrem Českej republiky sa v ten večer do prvej desiatky budú snažiť prebojovať i účastníci z Rakúska, Estónska, Grécka, Islandu, Moldavy, Poľska, San Marina, Srbska, Albánska, Arménska, Bulharska, Dánska, Fínska, Gruzínska, Lotyšska, Portugalska a Švajčiarska.

Benny Cristo v druhom semifinále vystúpi ako druhý. Traduje sa, že to nie je najšťastnejšie miesto, pretože diváci si pri následnom hlasovaní pamätajú viac vystúpenia z druhej polovice semifinále a tie pri hlasovaní preferujú. Jeden z najúspešnejších českých interpretov súčasnosti, ktorý vlani vypredal pražskú O2 Arenu, však určite nebude mať problém pripraviť výbušnú a nezabudnuteľnú šou. Ako prezradil českému denníku Blesk bezprostredne po oznámení, že práve on bude reprezentovať Česko v súťaži, príprave vystúpenia sa doteraz nevenoval, avšak od dnes mu venuje všetok čas i energiu.

Pripomeňme tiež, že Česká republika si za posledné roky vybudovala na Eurovízii obrovské renomé. Lake Malawi získali minulý rok fantastické 11. miesto, avšak históriu účasti Česka na Eurovízii v roku 2018 prepísal Micolas Josef, ktorý skončil na neuveriteľnom 5. mieste. Benny Cristo má jedinečnú šancu pokračovať v tomto trende. Slovensko ani tento rok na Eurovíziu nevyslalo žiadneho interpreta.