Cher vzdala hold skupine ABBA

Americká diva Cher vydala album s prerábkami piesní skupiny ABBA. Ikona pop music ponúka album Dancig Queen, na ktorý naspievala 10 hitov legendárnej švédskej kapely. Platňa nesmrteľných hitov v novom podaní už vyšla na CD a v novembri sa objaví aj na vinylovej platni.

Účinkovanie v hudobnej romantickej komédii Mamma Mia! Here We Go Again, kde Cher zaspievala piesne Fernando a Super Trouper, inšpirovalo speváčku venovať obľúbenej švédskej kapele celý album. Vždy som mala rada ABBA a videla som muzikál Mamma Mia na Broadway trikrát. Natáčanie filmu mi pripomenulo, aké skvelé a nadčasové sú ich piesne. Aj keď niektoré z nich boli náročnejšie, než som si myslela, som z albumu nadšená, zverila sa Cher.

Album Dancing Queen speváčka nahrávala v štúdiách v Londýne a Los Angeles. Cher na ňom spolupracovala s dlhoročným kolegom Markom Taylorom, ktorý sa podieľal aj na jej celosvetovom trháku Believe, ktorý sa umiestnil na prvej priečke rebríčka vo viac ako päťdesiatich krajinách. Nový album obsahuje veľké hity skupiny ABBA ako Dancing Queen, Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight) alebo SOS.

Cher (vlastným menom Cherilyn Sarkisian) sa ako speváčka preslávila v polovici šesťdesiatych rokov. Vtedy spolu so svojím manželom Sonnym Bonom vydala pieseň I Got You Babe, ktorá sa stala hitom číslo jedna v Amerike a Británii. Počas svojej pestrej a plodnej kariéry vydala vyše dvadsať štúdiových platní, zahrala si v takmer dvadsiatich filmoch a muzikáloch a vyhrala nespočetne veľa hudobných a filmových cien. Svojou tvorbou a vystupovaním dokázala, že hudobnému svetu nevládnu len muži. Kultovou sa stala jej vlastná veta: Ak by prišla nukleárna vojna, prežili by iba šváby a ja, ktorou reagovala na otázku o plastických vylepšeniach, ktoré podstúpila.