IMT Smile vydali Život človeka

Skupina IMT Smile vydala svoj nový album. Okrem noviniek Život človekaBolo to tak dávno pridáva na albume tri nanovo nahrané hity a tiež šesť živých nahrávok z megaúspešnej letnej šnúry koncertov.

Album je pre skupinu mimoriadne špecifický, nielen preto, že v roku 2022 skupina oslávila 30 rokov od založenia, prevzala si platinovú platňu a na letnom turné si ju vyypočulo 40 tisíc ľudí, ale kapelu tiež zasiahlo onkologické ochorenie basgitaristu Peťa Bartoníka, ktorý bol hospitalizovaný v nemocnici len tri dni pred koncertom vo Východnej.

Novinky, záznamy z live vystúpení  a znovu nahraté skladby Kapela, Exotika, Vyvedený z miery len dopĺňajú fakt, že IMT Smile pokračujú v rovnakom tempe ako doteraz a neustále hľadajú nové cesty a ďalšie výzvy. To potvrdzuje aj úvodná skladba Život človeka, ktorej finálny mix  zverila skupina do rúk amerického zvukového inžiniera, a držiteľa piatich cien Grammy. Chris Lord-Alge sa tak podpísal pod finálnu podobu novej skladby, ktorej text napísal Vlado Krausz a hudbu Ivan Tásler.

Piesne sme nahrávali v apríli s našim dlhoročným koncertným zvukárom Janom Došekom. Pôvodne s k nám mal v štúdiu pridať aj Chris, to sa nakoniec nepodarilo, no som veľmi rád,  že Život človeka napokon zmixoval vo svojom štúdiu v Los Angeles, hovorí na margo albumu Ivan Tásler.

Album vychádza ako vinyl, CDdigitálne. Posledné dve verzie obsahujú dve skladby navyše, a to konkrétne live verziu piesne Poď so mnou spoločne s KalimHej Sokoly! so skupinou Čendeš. Singel Život človeka sprevádza elektrizujúci videoklip plný fantastických momentov z koncertov IMT Smile.