Julie Nox predstavuje novinku Sám

Slovenská speváčka Julie Nox prichádza s energickou skladbou Sám s nádychom elektroniky a silnou témou. Preniká ňou pod kožu poslucháčom, ktorí sú tesne pred rozhodnutím žiť svoj autentický život bez neustáleho pritakania okoliu a prebúdza vnútorné plamienky ohňa, tlejúce v každom z nás. Skladba vychádza zo samoty, ktorú si vyberáme tým, že sa rozhodneme uzavrieť.

Inšpiroval ma život, tak ako pri všetkých skladbách. Vnímam pozorne svoje okolie, a tak ako sama dennodenne tvorím definíciu toho, kto som, registrujem vo svojom živote ľudí, ktorí sú na začiatku tejto cesty hľadania samého seba a stále zápasia s tou stratégiou úniku, ktorá je čím ďalej, tým drahšia, aby zalepila tie nevyliečené rany a umlčala nezodpovedané otázky, objasňuje Julie Nox impulz z reality, ktorý vložila do piesne.

Hrdinom príbehu skladby je muž, ktorý sa všemožne snaží vyhovieť nárokom svojho okolia, až úplne v tom stratí seba. Tak, že už ani sám nerozoznáva myšlienky, pocity a túžby, ktoré sú jeho vlastné. Dostáva sa do rútiaceho sa kolobehu života a snaží sa prijať svoj život v podobe, ako ho vytvoril na základe očakávaní. Avšak tak sa mu len vynárajú frustrácie, nespokojnosť, závisť a nepohoda, lebo vo vnútri vie, že mu niečo chýba. No namiesto toho, aby hľadal príčinu, sa snaží pred tým pocitom uniknúť. Všemožne sa snaží to nevidieť, chodí na dovolenky, trávi čas v práci, ohuruje ľudí cez sociálne siete, aby zamestnal svoju myseľ a zabudol, na to čo ho v skutočnosti trápi. A tak žije život na úteku pred sebou samým, ale vždy ho ten jeho obraz dobieha a hlas vnútri silnie. Speváčka poukazuje na to, že sa pred tým jednoducho nedá utiecť.

Snažím sa týmto spôsobom pripomenúť poslucháčovi, že každý má v sebe tú peknú podstatu a akokoľvek sa rozhodne žiť svoj život, tak verím, že má tú svoju dušu v hĺbke krásnu a stačí ju počúvať. Tam nájde všetky odpovede na otázky, kto vlastne som a už z toho viac nemusí mať strach. Zároveň si touto skladbou sama pripomínam, že niekedy toho unikajúceho muža mám aj vo svojom vlastnom vnútri a týmto si pomáham utíšiť hlad po napĺňaní predstáv iných ľudí a sama si pripomínam, že je v poriadku byť iná a byť autentická, hovorí Julie Nox, ktorá je autorkou hudby aj textu.

Michal Neffe/ Neffe Production / Unavená agentúra