Koncert Janoska Ensemble bude

Medzinárodne uznávaná formácia slovenských virtuózov, Janoska Ensemble, sa v júni vráti do Bratislavy. Ich pripravované vystúpenie na festivale City Sounds sa uskutoční 24. júna 2021. Organizátori koncert nikdy nezrušili. Dôvodom bol veľký záujem fanúšikov. Koncert bol preto presúvaný na neurčito a v týchto dňoch sa dočkal nového termínu. Uskutoční sa vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Máme veľkú radosť a to hneď z viacerých dôvodov. Tešíme sa, že sa po viacerých vynútených zmenách termínu môžeme opäť na rodnej hrude privítať Janoška Ensemble. Je tiež skvelé, že sa nám spolu s umelcami podarilo vytvoriť opäť jedno unikátne umelecké spojenie – tentokrát s Tonym Lakatosom, vynikajúcim nemecko – maďarským saxofonistom a to rovno v slovenskej premiére. A máme radosť, že aj  naším koncertom pomáhame reštartovať hudobný život, symbolicky tým najlepším, čo slovenská umelecká scéna ponúka, odkazujú organizátori koncertu, Marian Pavlovič a Matej Šálek.

Blížiaci sa bratislavský koncert bude o to hodnotnejší, že Janoska Ensemble sa rozhodli spoluprácu s Tonym Lakatosom predstaviť v exkluzívnej koncertnej premiére práve na Slovensku. Janoska Ensemble sa veľmi teší, že život sa vracia do normálu. Pred pár dňami sme odprezentovali naše turné, ktoré bude v júni, júli a auguste, a popri 45 exkluzívnych koncertoch po celej Európe odprezentujeme aj náš plánovaný koncert v Bratislave, na ktorý sa už veľmi tešíme. Aj napriek presunom termínu to bude ešte stále exkluzívna premiéra nášho programu s Tonym Lakatosom, s ktorým plánujeme viacero koncertov po svete, vyjadrili sa Janoškovci, ktorých tento rok čaká ešte októbrové turné 25 koncertov v USA a tiež ázijské turné, v rámci ktorého odohrajú až 30 koncertov.

V koncertnom setliste v Slovenskom rozhlase 24. júna sa budú snúbiť diela svetovej klasiky a vlastné  kompozície v špeciálnom aranžmáne so saxofónom a typickým jánoškovským line-upom dvoch huslí, klavíra a kontrabasu. Milovníci dobrej hudby sa môžu tešiť na diela J. S. Bacha či L. Van Beethovena a chýbať nebudú jazzové štandardy i nové kompozície z dielne Janoska Ensemble a Tonyho Lakatosa. Okrem toho na koncert zavíta aj ďalší špeciálny hosť – najstarší brat Janoškovcov, spevák Arpád Janoška.