LP odštartovala európske turné

Tento mesiac stihla uchvátiť fanúšikov v Paríži, Londýne, Manchesteri či Glasgowe a po ďalších veľkých európskych mestách a festivaloch bude 12. júla koncertovať v Slovensku. Speváčka LP sa do Bratislavy vracia tri roky po koncerte, ktorý nielen fanúšikovia hodnotili slovami ako úchvatná, božská, nadpozemská. Americká diva predstaví svoj nový album Churches, ale môžeme sa tešiť aj na celosvetové hity ako Lost On You či Girls Go Wild.

LP, vlastným menom Laura Pergolizzi, má na svojom konte megahity ako Girls Go Wild či Lost On You, s ktorými začala vlastný spevácku kariéru. Aj keď prvý hit mala v roku 2017, v hudobnej branži bola hviezdou už dávno predtým. Je totiž talentovanou a úspešnou autorkou hitov megahviezd ako Rihanna, Rita Ora, Celine Dion, Christina Aguilera, Cher či Backstreet Boys. Po rokoch písania skladieb pre iných sa LP rozhodla pre vlastnú spevácku kariéru a oplatilo sa. Jej hity patria medzi stálice rádiových playlistov rádií i stremových služieb.

LP alias Laura Pergolizzi určite nepatrí medzi typické popové hviezdy. Svojou štíhlou postavou v pánskom obleku a krátkymi kučeravými vlasmi pripomína Boba Dylana v mladosti. Povedala by som, že som skrz naskrz pesničkárka. Chytľavosť pre mňa nie je nadávka, tvrdí speváčka a skladateľka s talianskymi koreňmi, ktorá vyrastala v New Yorku, teraz žije v Los Angeles. Zatiaľ posledný štúdiový album Churches vydala minulý rok v decembri a emóciami v skladbách nešetrí.