Lucia Šoralová spolupracuje s hudobníkmi z kapely Nerez

Autor foto: Lenka Hatasová / Zdroj foto: Propaganda House

Lucia Šoralová sa spojila s muzikantmi z kultovej kapely Nerez. Prvou lastovičkou je jej nová pesnička so Zdeňkom Vřešťálom a Vítom Sázavským. S hudobníkmi, ktorí sa preslávili už začiatkom 80-tych rokov minulého storočia, si výborne sadli a tak sa chystajú aj na spoločné koncerty, dokonca už pred Vianocami. Lucia sa nevie dočkať slovenských fanúšikov a už sa veľmi teší na obnovené Šansónové Vianoce v Bratislave. Po dvoch rokoch, čo sa venovala výlučne deťom, to plánuje v Ateliéri Babylon poriadne roztočiť. Zaspieva aj novinku, ktorá vzišla so spolupráce s duom z Nerezu.

Prvou lastovičkou našej spolupráce s duom Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský je nová pieseň. Hudbu nám napísal Ondřej Soukup, otextoval ju Zdeněk Vřešťál. Zahráme ju už na Šansónových Vianociach v Bratislave,“ vraví Lucia Šoralová a jedným dychom dodáva, ako sa teší na bratislavský vianočný koncert…

Teším sa veľmi! Už dva roky sú mojim publikom len moje dve deti a aj keď ich milujem, tak mi to nestačí. Pred dvoma rokmi, keď sa narodil Ondrejko, tak som ešte hrdinsky vyrazila na také miniturné, ale vzápätí som kapitulovala a všetko som zrušila. Takže až teraz sa La Alma vracia k hraniu. Pokiaľ ide o české a slovenské publikum skutočný rozdiel vo vnímaní hudby nie je, ale každé sa prejavuje inak. Česi sú zdržanlivejší, viac sa kontrolujú,“ dodáva s úsmevom Lucia Šoralová.

Lucia na Šansónových Vianociach zaspieva novinku, ktorá vzišla zo spolupráce s muzikantom z Nerezu, ale aj piesne Zuzany Navarovej. Táto skvelá folková hudobníčka tiež patrila do kultovej kapely, no predčasne skonala. Zostalo však po nej množstvo krásnych pesničiek, ktoré si môžu vychutnať Luciini fanúšikovia aj v Bratislave 18. decembra.