M.U.S sa chystá spievať po slovensky

Speváčka M.U.S po vydaní albumu ME predstavuje videoklip k jeho titulnému singlu All I Knew. Uzatvára tak ročnú prácu na svojej debutovej platni. S producentom Matejom Miklošom pokračujú v spolupráci a najnovšie vsadili i na slovenský jazyk. Postupne hudobným nadšencom predstavia niekoľko slovenských singlov. Prvý z nich by mal vyjsť na jar.

Biely až snový nádych videoklipu aktuálneho singla zapadá do doterajšieho konceptu vizuálneho štýlu celého albumu. Ku každej skladbe totiž speváčka nakrútila samostatné video s podobnými farebnými a dizajnovými prvkami. Klip k All I Knew je posledným z nich. V ňom sa po prvýkrát objavil aj producent debutovej platne, Matej Maxo Mikloš.

Skladba mala pôvodne úplne iný názov a nebola určená pre Michaelu. Maxo túto skladbu robil mimo nášho projektu a plánoval na nej spolupracovať s niektorým zo slovenských rapperov. No keď mi ju pustil, tak mi sadla, že do 5 minút som mala vymyslenú spevovú linku a slová. Po nahratí dema sme sa zhodli, že táto pesnička musí byť na albume, vysvetľuje Michaela.

Skladba je na debutovom nosiči speváčky ako prvá v poradí a je jednou z najodvážnejších. Mala som pocit, že toto nie je úplne môj štýl, no nakoniec to bola najrýchlejšie zložená a dokončená pesnička. Dokonca ju považujem za svoju najobľúbenejšiu na albume. Baví ma posúvať vlastné hranice nielen v skladaní, ale aj v skúšaní rôznych žánrov.

Michaela po vydaní albumu, ktorý je celý naspievaný v angličtine, plánuje vydávať aj slovenské skladby. S Maxom už majú rozpracované dva single, ktoré vydajú na jar tohto roka. V angličtine sa mi skladá výborne, ale bolo načase opäť sa posunúť inam. A v slovenčine som si našla tiež druh vyjadrovania, ktorý ma baví, dopĺňa speváčka.