Najväčšie hity Katky Knechtovej na vinyle

Jedna z najlepších slovenských speváčok, Katarína Knechtová, vydala svoj prvý vinyl a to rovno dvojalbum s najväčšími hitmi. Exkluzívna kompilácia Vo svetle žiariacich hviezd prináša 21 autorských skladieb, ktoré mapujú Katkinu sólovú dráhu. Výberovku pokrstil speváčkin dvorný textár Vlado Krausz.

Výber skladieb sme dali dokopy s mojou manažérkou Sandrou. Chceli sme, aby tam boli notoricky známe hity, ale aj skladby, ku ktorým mám špeciálny vzťah. Bolo to celkom náročné, pretože vinyl ma limitovaný počet minút. Práve preto sme sa snažili využiť tento čas na maximum, vysvetľuje proces výberu skladieb Katka Knechtová., od ktorej si vinyl doslova vyžiadali fanúšikovia.

Na výbere nechýba pieseň Muoj BožeJukubiskovho filmu Bathory, ale ani balada Sloboda je pierko, ktorej autorom textu je Stanislav Štepka. Na výbere sa dostal aj aktuálny hit Verím, avšak v špeciálnej piano version, a tiež duet s Adamom Ďuricom, Takí sme.

Každá skladba má pre mňa nejaký význam, mapuje nejakú fázu, obdobie môjho života. Takže ich beriem ako moje deti, ktoré mám rada všetky rovnako. Ale samozrejme sa niekedy stane, že mi lezú na nervy, keď ich počujem z rádia alebo ich hrám tisíckrát na koncertoch, s úsmevom konštatuje speváčka.

Výberový vinyl pokrstil domácou slivovicou speváčkin dvorný textár a priateľ Vlado Krausz: S Katkou spolupracujeme od čias IMT Smile. Skladáme tak, že Katka mi pošle hudbu s nejakou svojou hatlaninou a ja sa musím do toho vžiť a vymyslieť niečo v slovenčine. Je to veru ťažké, musíte dodržať prízvuky, dĺžne a aby to dávalo zmysel. A hlavne, aby som sa trafil do Katky, aby bola uveriteľná, keď to spieva, vysvetlil.

Ja som na vinylových platniach vyrastala. Ako dieťa som platne počúvala od rána do večera. Teraz po tých rokoch a technologických zmenách od vinylov, cez kazety, CD rom až po digitálne formáty sa veľmi teším, že vinyl opäť získava na popularite. S každou vinylovou platňou človek dostáva kus umenia a navyše je to médium s najväčšou dlhovekosťou. Minulý rok som si kúpila nový gramofón a veľmi ma baví na ňom počúvať vinylové platne. Mám rada ten rituál, ktorý sa s tým spája, teší sa speváčka zo svojho prvého vinylu. Aktuálne chystá nový singel a pracuje na ďalších skladbách.